GeekUninstaller 1.4.5.126

Strona główna Windows Narzędzia Odinstalowywanie programów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

GeekUninstaller to narzędzie, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów stanowi doskonałą alternatywę dla domyślnego apletu do odinstalowywania oprogramowania w Windowsie. Umożliwia ono skuteczne usuwanie wszelakich komponentów instalowanych przez użytkownika w systemie - programów, gier, sterowników oraz aktualizacji.

Podobnie jak w konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu zbiór zainstalowanych w systemie składników prezentowany jest w formie listy. Do dyspozycji użytkownika oddano przydatną funkcję wyszukiwarki, pozwalającą sprawnie wyszukiwać pozycje, które chcielibyśmy usunąć. Wspomniana lista segregowana może być również względem nazwy programu, jego rozmiaru oraz daty instalacji.

GeekUninstaller umożliwia przeprowadzenie domyślnej operacji odinstalowywania, jak również wymuszonego usuwania wskazanego programu. Po zakończonym procesie deinstalacji narzędzie skanuje zawartość dysku i rejestru systemowego w poszukiwaniu pozostałych po nim komponentów, a następnie kasuje je.

Dodatkowo narzędzie oferuje funkcję usuwania informacji o programie z listy (bez rzeczywistego odinstalowywania z systemu), a także, co istotne dla początkujących użytkowników komputera, odnajdywania wpisów w rejestrze systemowym, otwierania folderu, w którym zainstalowana została aplikacja oraz wyszukiwania w Internecie informacji na jej temat. Listę zainstalowanego na komputerze oprogramowania wyeksportować można do pliku HTML.

Uwaga!

  1. Narzędzie udostępnione zostało przez twórcę w wersji przenośnej. Oznacza to, że aby korzystać z programu nie jest wymagana jego instalacja na dysku.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy,po polsku,prosty ,niewielki,szybki,nie wymaga instalacji.
Nie zauważyłem
ocena użytkownika

Na prostym interfejsie narzędzie wyświetla listę programów.Uwzględnia nazwę,rozmiar,datę instalacji i ikonę. Mechanizm narzędzia pozwala na całkowite odinstalowanie oprogramowania.Po pracy podstawowej narzędzie skanuje system.Wyszukane zbędne pliki i wpisy rejestru wyświetlone są na liście.Użytkownik wybiera pozostałości które chce skasować.Poza tym kliknięcie PPM otwiera menu umożliwiające przejście do strony internetowej programu,folderu czy wpisu w rejestrze.Umożliwiony jest również eksport oprogramowania do pliku HTML.

30.08.2015 18:29 | Recenzja do wersji 1.3.3.46

Komentarze

0 nowych
  #24 09.08.2018 07:50

Czajniczku a czy robi to lepiej i dokładniej niż przez " dodaj i usuń programy " z panelu Windowsa ? Jeżeli tak to warto a jeżeli nie, to po co powielać z tym co jest już dostępne na stałe do odinstalowania w systemie Windows 7 i myślę ,że i Windows 10 też są " programy i funkcje " i w nim deinstalator programów ?

  #23 05.06.2018 19:19

Prostota programu i dokładność, z jaką sprząta śmieci po usuwanych rzeczach jest godna pochwały. Polecam, bardzo dobry soft.

Manuelito di Alvarezo   7 #22 21.07.2016 11:42

z wersji na wersję coraz bardziej się rozkręca, oł jea

  #21 05.07.2016 17:47

Przepraszam za nieścisłość i nieprawidłowe nazewnictwo . Masz rację program miałem w pobranych a nie na dysku i kliknięcie w nazwę ikonkę powodowało jego działanie .To nie był ten program jaki widnieje na stronie Dobre Programy i nie pamiętam gdzie go ściągnąłem w tamtym roku .Wiem ,że pisało Geek a obok WinRaR z trzema książkami na kupie .Efekt był taki ,że rozwaliłem komputer i ratowałem się punktem przywracania . Po tym incydencie wolę Revo Uninstaller Pro który dokładniej usuwa pozostałości ( resztki) po programach tych ukrytych i źle odinstalowanych a w dodatku jest prosty dla początkujących i użyteczny dla zaawansowanych czy aktywnych którzy sporo instalują lub odinstalowują . Revo Pro pobrałem z tej strony co wypowiadam się a następnie wykupiłem wersję płatną gdyż nie ma odpowiednika free w takim zakresie jak Revo Pro .

Bogdan_G   19 #20 21.06.2016 12:19

@Don Pedro13 (niezalogowany): Nie wykonałeś instalacji tego programu, bo to wersja przenośna, portable. Następnie nie ma w tym programie czyszczenia z usuwaniem, tylko odinstalowanie i odinstalowanie siłowe i usuwanie niektórych pozostałości po odinstalowanej aplikacji.
Faktem jest, że nie używa się tego programu do odinstalowania aplikacji zintegrowanych z systemem, czyli takie, jak aktualizacja internet explorer (Geek usuwa współdzielone iframe.dll), albo visual studio C++ (Geek też sprzątnie współdzielone biblioteki dll dźwięku i obrazu).
Na dzisiaj najlepszym programem i nabezpieczniejszym do odistalowaniajest płatny total uninstall i darmowy soft4boost any uninstaller, który trochę długo ładuje listę aplikacji. Revo im nie dorasta do pięt.

  #19 19.05.2016 17:42

Wykonałem instalację tego programu a następnie czyszczenie z usuwaniem i spieprzyłem bo pokasował niektóre ustawienia i np . ikonka Eksploratora Windows zniknęła .Efekt - stan krytyczny Windows ! Musiałem ratować się przywracaniem systemu Windowsa sprzed instalacji .Wniosek- zainstalował mi się program ale nie taki jak widać na zdjęciach galerii programu mimo ,że było napisane w tej ramce także Geek .Po instalacji tego programu miałem na pasku ikonkę "Trzy Książki " jak WinRar tam namieszał .

  #18 09.04.2016 19:51

Kurcze...dał radę,dzięki niemu pozbyłem się uciążliwego tzw darmowego programiku do zrzutu,pełnego g...a które rozlało się po rejestrze,

rychu-27   6 #17 02.03.2014 14:11

Lekki, przyjemny i skuteczny program. Polecam.

  #16 01.10.2013 18:18

PRO version (3.3.2)

Bogdan_G   19 #15 27.05.2013 17:15

Inny taki portable Wise Program Uninstaller jest równie sprawny, jak Geek Uninstaller. Dokładniej sprząta pozostałości, z tym, że Geek lepszy jest w odinstalowaniu brutalnym. Czasem WPU nie chce tego zrobić. Do kolekcji spolszczonych programów portable, dobrze jest dodać Myuninstaller, Ten znowu bardzo ładnie pokazuje frameworki i inne aktualizacje, które bardzo sprawnie odinstalowuje.
Z kolei spolszczony ZSoft Uninstaller 2.5 Portable, to skarb prawdziwy. Można zapisać wszystkie programy do pliku. Dokładnie odinstalowuje. Ponadto ma menadżer autostartu, w którym można wyłączać i z którego można usuwać wpisy. Szczególnie mi przypadł, bo to nie jedyne jego zalety. Polecam ten program redakcji DP z uwagi na pliki tekstowe zainstalowanych programów, co jest bardzo przydatne na forum pomocy.

Babaryba1   3 #14 16.04.2013 18:36

Niestety ale program Ashampoo Win Optimizer 8 nie da się usunąć.
Wyskakuje komunikat Please correct the problem or obtain a new copy of the program.
Czyli tak praktycznie to nie może sobie Gek poradzić ? Podobnie CCleaner.

gorgul   2 #13 09.04.2013 15:38

jak za free to jest git, z płatnych tylko Uninstall Tool bo jest rewela

  #12 07.04.2013 16:11

Nie mogłem usunąć pod Windows 7 oprogramowania do skanera Plustek OpticSlim (okienko ikoną sugerujące błąd o dziwnej zawartości), próbowałem odinstalować różnymi programami z tej kategorii - bez efektu - programy te (Ashampoo, Revo, adw) po prostu powielały okienko systemu Windows... Geek, nie dość, że nie wymagał instalacji (stając się kolejnym, który trzeba usunąć) to jeszcze wykonał zadaną czynność 2 kliknięciami... proszę by inni twórcy aplikacji pod Windows brali przykład ;-) (a i sam, Windows gdyby robił, co chcę podobnie jak GeekUninstaler znacznie zmniejszył by ilość wypowiedzianych na świecie niepochlebnych słów na "k" i "ch", GU to super program!

  #11 01.04.2013 15:35

Właśnie sprawdziłem dziłanie GeekUinstallera 1.1.0.12 na platformie Windows 8 .Działa bez zarzutu ładnie odinstalowuje...
Bardzo Dobry Polecam...

  #10 01.04.2013 15:27

Zastosowałem program GeekUinstaller, wcześniejszą wersje na systemie Windows 8 i po odinstalowaniu jakiegoś programy programem GeekUinstaller komputer cofną się do chyba jakiegoś punktu przywracania ponieważ wszystkie dane z pulpitu i z dokumentów zostały utracone, pozostały tylko zainstalowane programy. Znikły też aplikacje Windows 8.
Czy była to wina tego ze nie używałem wersji programu dla Win8,
czy może jest coś o czym nie wiem i program za każdym razem po odinstalowaniu innego programu przywraca system do wcześniejszego punktu....Nie wiem jak z wersją programy przystosowaną do Win8 bo jeszcze nie miałem okazji go użyc. Pod Windows 7 spisywał się bardzo dobrze odinstalowuje rzeczy praktycznie nie do ruszenia. Bardzo Dobry Polecam

Bogdan_G   19 #9 27.03.2013 02:29

@sen - Policzyłem. Odświeża tylko zainstalowane programy, a nie rusza produktów microsoftu, komponentów, czy programu karty graficznej, czyli graphics, office, realtek u mnie, internet explorer, przy krórych nie ma podanych wielkości MB. Przy odświeżaniu geek podaje sumę wielkości programów, które mają podane MB.

Bogdan_G   19 #8 27.03.2013 02:19

Lepszy od revo, to fakt. Dobry na zablokowane programy, tylko w takim przypadku, kiedy poprosi o restart komputera, to klika się, na nie. Dopiero, gdy pousuwa resztki, foldery i wpisy, trzeba samemu zrobić restart.
Teraz, mimo, że mam geeka, mam też myuninstallera portable, mały, lekki, po polsku, który bardzo czysto odinstalowuje frameworki ich aktualizacje i pokazuje lepiej, co jest zainstalowane.

  #7 26.03.2013 17:24

Program po włączeniu pokazuje zajęte miejsce przez programy na dysku. U mnie np. 996 MB. Jak kliknę odśwież to już jest 367 MB.To mnie zraziło ponieważ wiem ile zajmują mi programy tj. 996 MB.

Razzor   6 #6 27.02.2013 12:33

Dobry, lepszy od darmowego Revo

  #5 12.05.2012 14:28

@Cyba91 - dzięki za info.