Microsoft: nie zapomnieliśmy o Office dla Windows Phone. Aktualizacja w drodze

Microsoft: nie zapomnieliśmy o Office dla Windows Phone. Aktualizacja w drodze

Microsoft: nie zapomnieliśmy o Office dla Windows Phone. Aktualizacja w drodze
Redakcja
02.01.2015 12:48

Pomimo nieco dziwnego zachowania względem własnej platformy, Microsoft wcale nie zapomniał o Windows Phone i pakiecie Office przygotowanym z myślą o nim. Joe Belfiore kierujący w korporacji tej zespołem odpowiedzialnym za aplikacje dla jej platformy mobilnej zapewnił, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się nowości związanych z Office dla smartfonów i tabletów.

Od chwili gdy kierownictwo nad amerykańskim przedsiębiorstwem przejął Satya Nadella, taktyka firmy dotycząca wydawania pakietu biurowego na urządzenia mobilne znacznie się zmieniła. Zamiast wydawać nowe wersje najpierw na własną platformę, pojawiały się one na Androidzie i systemie iOS. To oczywiście znacznie zwiększało zasięg usługi i jej dostępność dla osób, które nie są zainteresowane Windows Phone, ale zarazem w pewien sposób uderzało w jej użytkowników: dlaczego osoby, które zdecydowały się na platformę Microsoftu muszą czekać, podczas gdy klienci sięgający po oprogramowanie Apple i Google mogą cieszyć się ostatnimi nowościami?

350129593132541889

Oczywiście wiele może mieć tutaj do powiedzenia budowa systemu tworzonego przez Microsoft, która w pewien sposób utrudnia aktualizowanie wbudowanych aplikacji. Firma stara się jednak powoli do tego odchodzić, skupiając się na bardziej modułowej budowie umożliwiającej częstsze aktualizowanie, o czym świadczą choćby prace nad odseparowaniem klienta pocztowego. Belfiore zapowiedział tymczasem, że jeszcze w styczniu poznamy nowości związane z odświeżoną wersją Office dla Windows Phone, a zespół przez niego kierowany nie zapomniał o własnej platformie. Co ciekawe, informacje o nowościach zostały ogłoszone nie za pośrednictwem oficjalnych stron Microsoftu czy też popularnych w Europie i USA sieci społecznościowych, lecz na łamach chińskiego portalu Weibu. Mogłoby to sugerować, że Chiny to obecnie jeden z priorytetowych rynków dla Microsoftu. Potwierdzeniem jest z kolei cykl wydawniczy aktualizacji Lumia Denim, która najpierw zadebiutowała właśnie na urządzeniach osób z Państwa Środka.

Nieznane są z kolei losy nowego dotykowego Office 16. Opublikowana w październiku wersja Technical Preview nie udostępnia jeszcze trybu obsługiwania dotykiem, ale w czerwcu wyszły na jaw informacje, że pakiet w takiej wersji miałby pojawić się najpierw dla tabletów z systemem Android. Pewien problem stanowi także powolna adaptacja Windows Phone 8.1 – według aktualnych danych w niemal pół roku po premierze znajduje się on na zaledwie 57,9% wszystkich smartfonów pracujących pod kontrolą Microsoftu. Widać tutaj ogromną przepaść w kwestii wsparcia poszczególnych producentów: zaktualizowanych do nowej wersji zostało aż 95,5% telefonów marki Nokia. Problemy związane z powolną aktualizacją dotyczą więc urządzeń innych firm takich jak HTC czy Samsung, które niechętnie spoglądają na tę platformę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)