Microsoft niebawem zakończy program Insider mobilnej wersji Windows 10

Microsoft niebawem zakończy program Insider mobilnej wersji Windows 10

Microsoft niebawem zakończy program Insider mobilnej wersji Windows 10
Redakcja
26.08.2015 19:07

Trwający obecnie program Windows Insider jest gratką dla wszystkich zainteresowanych stron: Microsoft pozyskał dzięki niemu szeroką grupę testerów za darmo i bez płacenia im honorarium, a użytkownicy mogą zapoznawać się z nowymi funkcjami tej firmy. W przypadku wersji mobilnej akcja testów skończy się najprawdopodobniej znacznie szybciej, niż mogliśmy się spodziewać.

Na oficjalnych stronach korporacji znajdziemy informacje o tym, że już 1 października zostanie zakończony Insider Preview dla mobilnej wersji Windows 10. Co więcej, zgodnie z komunikatami na niej umieszczonymi, firma będzie od 15 września wysyłać powiadomienia, że użytkownicy powinni zaktualizować swój sprzęt do najnowszej wersji. Jak rozumiem tego typu zagadkę i czy oznacza to, że Microsoft jednak nie chce inwestować czasu i środków w testy wydania mobilnego, podobnie jak ma to miejsce w przypadku desktopowej wersji Windows 10?

Obraz

Najprawdopodobniej odpowiedź na to pytanie brzmi inaczej. Pewni tego mogą być jedynie pracownicy Microsoftu zaangażowani w tworzenie tej wersji systemu, ale można podejrzewać, że już za niecały miesiąc zobaczymy finalne wydanie mobilnego Windows 10. W zasadzie biorąc pod uwagę wersję desktopową i problemy ją trapiące jeszcze po premierze trudno mówić o czymś takim jak „wydanie stabilne”. Najnowszy Windows to usługa, każde z kolejnych wydań jest wiec po prostu pewnym etapem jego rozwoju i trudno oczekiwać po nim stabilności znanej z wcześniejszych edycji oznaczanych w pewnym momencie jako RTM. Najważniejsze jest jednak to, że mobilna odsłona zadebiutuje najprawdopodobniej szybciej, niż pierwotnie przewidywano – plotki mówiły raczej o później jesieni, albo nawet początkach zimy. Microsoft nie ma jednak na tyle czasu, tym bardziej że już niebawem zostaną zaprezentowane nowe wersji Androida i iOS.

Pośpiech ten może się odbić negatywnie na jakości systemu – dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku desktopowego Windows 10. Niestety nic nie wskazuje na to, aby korporacja chciała tutaj zwalniać. Ważniejsza jest walka z konkurencją. Choć losy programu Insider dla wydania mobilnego nie są jeszcze do końca jasna, jest mało prawdopodobne, aby Microsoft kompletnie z niego zrezygnował. Najprawdopodobniej po wydaniu „wersji stabilnej” będzie on kontynuowany i wciąż dostępny dla zainteresowanych użytkowników. Teraz rozwój systemu wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu, użytkownicy biorący dobrowolny udział w testach są natomiast zbyt cennym nabytkiem, aby po prostu z niego rezygnować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)