Microsoft otwiera się na świat: Office Online w Chrome Web Store

Microsoft otwiera się na świat: Office Online w Chrome Web Store

Microsoft otwiera się na świat: Office Online w Chrome Web Store
15.04.2014 15:32

Nie można odmówić Satyi Nadelli śmiałości we wprowadzaniupakietu biurowego Microsoftu na nowe platformy. Po debiucie Officedla iPada i smartfonów z Androidem, Office Online trafiło dosklepu z aplikacjami dla przeglądarki Chrome i systemu operacyjnegoChrome OS, czyniąc z do niedawna wyśmiewanych przez Microsoftchromebooków najtańsze urządzenia do pracy z dokumentami Worda,Excela czy PowerPointa.

Użytkownicy Chrome mogą teraz bezpośrednio uzyskać dostęp dowebowych wersji Worda, Excela, PowerPointa i OneNote – wystarczy,że posiadają konto w Windows Live. Po instalacji, skróty doaplikacji Microsoftu pojawiają się bezpośrednio w launcherzeChrome, podobnie jak to jest w wypadku Dokumentów Google.

Komentarze w Wordzie Online
Komentarze w Wordzie Online

Wprowadzenie Office Online do Chrome Web Store nie ograniczyłosię jedynie do podpisania umowy między Microsoftem a Google. Weboweaplikacje otrzymały kilka ulepszeń. I tak WordOnline jest teraz w stanie automatycznie tworzyć listypunktowane i edytować komentarze, wygodniej teraz też tworzyćprzypisy. ExcelOnline radzi sobie teraz z arkuszami zawierającymi skrypty VBA izapewnia, podobnie jak jego desktopowy odpowiednik, funkcję Tell Me– mechanizm podpowiedzi, który wyjaśnia, jak najprościejzrealizować pożądany cel (np. wyliczyć średnią czy wstawićwykres).

Podpowiedzi Tell Me w Excelu Online
Podpowiedzi Tell Me w Excelu Online

Funkcja Tell Me pojawiła się także w PowerPoincieOnline, który pozwala teraz też na bezpośrednie sprawdzeniewyników pracy nad slajdem – edycja napisów aktualizuje jego widokna bieżąco. Dodano też możliwość osadzania wideo z YouTube.Uproszczono też drukowanie z programu OneNote Online, poszczególnenotatki można teraz wydrukować jednym kliknięciem.

Jak to skomentować? Chyba tylko tak, że Satya Nadella pamięta,że Microsoft jest przede wszystkim producentem oprogramowania, ahasła takie jak *Devices and Services *nie mogą oznaczać, żew odniesieniu do segmentu mobilnego i webowego można zamknąć sięw bezpiecznej niszy Windows Phone i Internet Explorera, ignorującrynkową rzeczywistość.

Pojawienie się pakietu Office na platformie konkurenta, jeszczedo niedawna otwarciewyśmiewanej, może gigantowi z Redmond tylko pomóc w staraniusię o utrzymanie pozycji lidera w dziedzinie oprogramowaniabiurowego – pozycji coraz częściej otwarcie kwestionowanej przezludzi, którzy zauważyli, że w erze iPada i webkitowychprzeglądarek, Office wcale im nie jest potrzebne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)