Microsoft otwiera sklep online w Rosji, walczy z piractwem

Microsoft otwiera sklep online w Rosji, walczy z piractwem

30.11.2010 17:21, aktualizacja: 30.11.2010 22:34

Microsoft otworzył pierwszy sklep online przeznaczony dla mieszkańców Rosji. Mogą oni kupować tam najnowsze oprogramowanie firmy, która chce w ten sposób walczyć z piractwem.

W e-sklepie Microsoft Store można nabyć system Windows 7, a także najnowszą wersję pakietu biurowego Office w wersji na Windows i Mac OS X. Powodem uruchomienia sklepu może być dążenie Microsoftu do ograniczenia piractwa u naszego wschodniego sąsiada. Przeprowadzone w lutym badania pokazały, że nawet 25% oprogramowania Microsoftu sprzedawanego w Rosji to nielegalne kopie. Nic dziwnego, że firma z Redmond stara się na wszelkie sposoby ukrócić proceder. Podobne wersje e-sklepów Microsoft posiada już w Stanach Zjednoczonych, a także Europie. Co ciekawe, Microsoft Store otwarty w Rosji jest obsługiwany przez firmę Arvato.

Zdaniem serwisu WinRumors Microsoft zapewne ograniczy się do sprzedaży online swoich produktów i nie otworzy w najbliższym czasie fizycznych sklepów w Rosji. Firma od dłuższego czasu angażuje się w walkę z piractwem w Rosji. Nie zawsze wychodzi to jednak na dobre. W połowie września informowaliśmy, że rosyjskie władze wykorzystują akcję Microsoftu do rozprawiania się z opozycjonistami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)