Microsoft patentuje podgląd kart w przeglądarce

Microsoft patentuje podgląd kart w przeglądarce

Wojciech Cybulski
23.01.2010 00:33, aktualizacja: 24.01.2010 13:04

Microsoft złożył wniosek o przyznanie patentu na nowy interfejs przeglądarki internetowej, w którym użytkownik może przeglądać otwarte karty w przeglądarce kart.

Nowe UI zostało schematycznie przedstawione na rysunku dołączonym do wniosku patentowego. Jak możemy zauważyć, standardowy widok kart pozostaje niezmieniony, jednak za sprawą kliknięcia przycisku Quick Pick uaktywnia się wizualny podgląd uruchomionych stron zbudowany z miniaturek, a po najechaniu kursorem na jedną z nich, ulega ona powiększeniu. Ponadto specjalny algorytm nadaje wybranym kartom korzystne położenie sugerując się wyborami użytkownika. Miniatury można także przenosić ręcznie oraz je zamykać, co zostanie odzwierciedlone w standardowym widoku kart.

Namiastka opisywanego interfejsu już dzisiaj obecna jest w przeglądarce Internet Explorer. Przypuszcza się, że wszystkie opisane w patencie usprawnienia (powiększanie, przesuwanie, inteligentna segregacja) trafią do kolejnych wydań Internet Explorera. Trudno jednak określić, kiedy miałoby to nastąpić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (230)