Microsoft po 10 latach zakończył produkcję Xboksa 360

Strona głównaMicrosoft po 10 latach zakończył produkcję Xboksa 360
21.04.2016 13:01
Microsoft po 10 latach zakończył produkcję Xboksa 360

Po ponad 10 lat przyszło nam oficjalnie pożegnać się z Xboksem 360. Microsoft ogłosił, że właśnie zakończył produkcję konsoli, która to pozwoliła mu wejść do czołówki rynku, odbierając Sony i Nintendo miliony klientów. Z pewnością była to jedna z najważniejszych konsol w historii.

bESSqUcB

Informacja o zakończeniu produkcji Xboksa 360 została podana przez Phila Spencera, obecnego szefa działu gier w Microsofcie. Spencer podziękował fanom, a także całej ekipie pracującej przy konsoli, za włożoną pracę i poświęcenie. Dodał, że jest dumny z wyników osiągniętych przez Xboksa 360, urządzenie sprzedało się w ponad 85 mln egzemplarzy.

Xbox 360 - E3: A Look Back

Xbox 360 w USA w sprzedaży pojawił się 22 listopada 2005 roku. Natomiast w Polsce na konsolę Microsoftu musieliśmy czekać niemal rok, zadebiutowała ona bowiem 3 listopada 2006 roku. Była ona następcą pierwszego Xboksa, wydanego w 2001 roku i przyniosła spory skok wydajnościowy. Gry wyglądały świetnie, na poziomie nieosiągalnym dla większości dostępnych wówczas komputerów.

bESSqUcD

We wnętrzu pracował trzyrdzeniowy procesor IBM PowerPC, taktowany zegarem 3,2 GHz. Układ ten był wykonany w 65-nanometrach, w wersji Slim został zastąpiony przez bardziej energooszczędny procesor 45 nm. Przetwarzaniem grafiki zajmował się układ ATI R500, dostaliśmy jeszcze 512 MB RAM współdzielone przez procesor główny i kartę graficzną. Nie zabrakło napędu DVD.

Życie konsoli zostało przedłużone przez Kinecta, który to pozwalał na sterowania w grach z wykorzystaniem ruchów naszego ciała. Okazał się on ogromnym hitem i przed telewizory przyciągnął całe rodziny. Konsola przestała być kojarzona wyłącznie ze sprzętem dla graczy. O sukcesie Kinecta świadczy sprzedaż gry Kinect Adventures!, rozeszła się ona w ponad 20 mln kopii.

Kinect for Xbox 360 - Kinectimals

Microsoft zaznaczył, że koniec produkcji nie oznacza końca wsparcia. Nadal dostępna będzie usługa Xbox Live, nie zostaną wyłączone serwery gier, a w sklepach nadal będziemy mogli kupić akcesoria. Następcą X360 jest Xbox One, został on jednak przyjęty znacznie chłodniej i prawdopodobnie nie powtórzy sukcesu poprzednika.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESSqUcN
Komentarze (59)
bESSqUdz