Microsoft pokaże nowego Surface'a jeszcze w tym roku, kolejne trzy w przyszłym

Microsoft pokaże nowego Surface'a jeszcze w tym roku, kolejne trzy w przyszłym

Microsoft pokaże nowego Surface'a jeszcze w tym roku, kolejne trzy w przyszłym
04.07.2016 11:35, aktualizacja: 04.07.2016 12:56

Rodzina urządzeń Surface jest dla Microsoftu kwestią znacznie ważniejsza, niż może się to wydawać. Dzięki urządzenim hybrydowym a w niedalekiej przyszłości także smartfonowi, Microsoft może bowiem wyrosnąć na producenta sprzętu ze skrojonym na miarę oprogramowaniem (bądź odwrotnie), zbliżając się tym samym do modelu Apple. A wygląda na to, że nowe urządzenie Surface zobaczymy jeszcze w tym roku.

Pod koniec zeszłego roku recenzowaliśmy wyśmienitego Surface Pro 4 – urządzenie kosztowne, z najwyższej półki, ale – przynajmniej subiektywnie – raczej warte swojej ceny. Wkrótce Surface’y zyskają drugą młodość dzięki trybowi Windows Ink, który pojawi się wraz z rocznicową aktualizacją, czyli 2 sierpnia.

Możliwe, że niedługo po niej na półki trafi nowe urządzenie, i najpewniej nie chodzi jeszcze o Surface Phone’a, czyli urządzenie, które stanowić będzie zapewne ostatnią próbę popularyzacji mobilnego Windowsa. Jego premiera planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku, niemniej programista Shybhan Chemburkar, który wizytuje aktualnie w głównej siedzibie Microsoftu, opublikował na temat Surface’ów nowe informacje.

Obraz

W budynku nr 88, w którym siedzibę ma dział rozwijający Surface’y, znajduje się gablota prezentująca dotychczasowe oraz nadchodzące urządzenia z tej rodziny. Część elementów to na razie puste emblematy z oznaczoną datą premiery. Trzy z nich datowane są na rok 2017, jednak jeden nosi datę jeszcze tegoroczną, co widać na opublikowanych przez Chemburkara zdjęciach.

Premiera Surface’ów 4 miała miejsce 6 października 2015 r., więc premiera nowego sprzętu jeszcze w roku bieżącym nie jest jakoś szczególnie zaskakująca. Niemniej dotąd, oprócz ogólników o Surface Phonie, nie mamy jakichkolwiek informacji o nowych urządzeniach Microsoftu. Najprawdopodniej będzie to po prostu uaktualniona wersja „czwórki”, czy Surface’y 5, nie można jednak wykluczyć, że Microsoft udostępni w ciągu kilku nachodzących miesięcy coś całkowicie nowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)