Microsoft potwierdza problemy po aktualizacji Windowsa 10 – prace nad łatkami trwają

Microsoft potwierdza problemy po aktualizacji Windowsa 10 – prace nad łatkami trwają
Oskar Ziomek

06.11.2018 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna aktualizacja zbiorcza dla Windowsa 10 okazuje się być problematyczna. Tym razem mowa o paczce KB4462933, która trafiła do użytkowników systemu w wersji 1803 jeszcze pod koniec października. Pakiet rozwiązuje sporo znanych usterek w systemie i przynosi przez to wiele dobrego, ale jak się z czasem okazało i co w praktyce nie jest pewnie zaskoczeniem, instalacja aktualizacji może powodować inne błędy. Te z początku nie były znane, ale teraz Microsoft potwierdza ich występowanie i dodaje, że prace nad kolejnymi poprawkami trwają.

Na problem zwraca uwagę serwis Softpedia. Jak się okazuje, po instalacji KB4462933 jedną z usterek jest kłopot z działaniem narzędzi programistycznych w Edge'u. Łatka jest już przygotowywana, ale co ciekawe użytkownicy mogą już teraz naprawić błąd samodzielnie. W razie wystąpienia kłopotów z działaniem wystarczy odszukać na dysku plik JSByteCodeCache_64 (w przypadku systemu 64-bitowego) lub JSByteCodeCache_32 (w przypadku systemu 32-bitowego) i go usunąć, a później ponownie uruchomić narzędzia programistyczne – usterka powinna zniknąć. Szczegóły zostały opisane w informacji opublikowanej na łamach pomocy technicznej Windowsa.

Drugi problem dotyczy rzucania wyjątku podczas tworzenia instancji SqlConnection. W tym przypadku kłopotliwe okazują się wrześniowe łatki związane z Frameworkiem .NET, ale także jeszcze sierpniowa aktualizacja .NET Framework August 2018 Preview of Quality Rollup. W przypadku tej usterki prace nad łatką również trwają i tutaj także użytkownicy chcący ominąć błędy mogą skorzystać z pewnych obejść. Te zostały dokładniej opisane na stronie pomocy technicznej. Obydwa błędy mają zostać naprawione przez Microsoft jak najszybciej, ale w praktyce będzie to zapewne oznaczać publikację aktualizacji na przykład wraz z pakietem łatek bezpieczeństwa w drugi wtorek miesiąca, choć nie można również wykluczyć innego terminu.

Pozostając w tematyce aktualizacji Windowsa 10 warto przypomnieć, że duża, październikowa aktualizacja systemu wciąż nie jest dostępna dla wszystkich po serii błędów, jakie pojawiły się w pierwszym tygodniu od udostępnienia w ubiegłym miesiącu. Nowa edycja systemu trafiła kilka tygodni temu ponownie w ręce testerów w ramach programu Insider, gdzie jest nadal testowana pod kątem innych usterek. Na tę chwilę wciąż nie ma oficjalnej informacji, kiedy można się spodziewać jej ponownego udostępnienia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (199)