Microsoft potwierdza problemy po aktualizacji Windowsa 10 – prace nad łatkami trwają

Microsoft potwierdza problemy po aktualizacji Windowsa 10 – prace nad łatkami trwają

Microsoft potwierdza problemy po aktualizacji Windowsa 10 – prace nad łatkami trwają
Oskar Ziomek
06.11.2018 12:56

Kolejna aktualizacja zbiorcza dla Windowsa 10 okazuje się być problematyczna. Tym razem mowa o paczce KB4462933, która trafiła do użytkowników systemu w wersji 1803 jeszcze pod koniec października. Pakiet rozwiązuje sporo znanych usterek w systemie i przynosi przez to wiele dobrego, ale jak się z czasem okazało i co w praktyce nie jest pewnie zaskoczeniem, instalacja aktualizacji może powodować inne błędy. Te z początku nie były znane, ale teraz Microsoft potwierdza ich występowanie i dodaje, że prace nad kolejnymi poprawkami trwają.

Na problem zwraca uwagę serwis Softpedia. Jak się okazuje, po instalacji KB4462933 jedną z usterek jest kłopot z działaniem narzędzi programistycznych w Edge'u. Łatka jest już przygotowywana, ale co ciekawe użytkownicy mogą już teraz naprawić błąd samodzielnie. W razie wystąpienia kłopotów z działaniem wystarczy odszukać na dysku plik JSByteCodeCache_64 (w przypadku systemu 64-bitowego) lub JSByteCodeCache_32 (w przypadku systemu 32-bitowego) i go usunąć, a później ponownie uruchomić narzędzia programistyczne – usterka powinna zniknąć. Szczegóły zostały opisane w informacji opublikowanej na łamach pomocy technicznej Windowsa.

Drugi problem dotyczy rzucania wyjątku podczas tworzenia instancji SqlConnection. W tym przypadku kłopotliwe okazują się wrześniowe łatki związane z Frameworkiem .NET, ale także jeszcze sierpniowa aktualizacja .NET Framework August 2018 Preview of Quality Rollup. W przypadku tej usterki prace nad łatką również trwają i tutaj także użytkownicy chcący ominąć błędy mogą skorzystać z pewnych obejść. Te zostały dokładniej opisane na stronie pomocy technicznej. Obydwa błędy mają zostać naprawione przez Microsoft jak najszybciej, ale w praktyce będzie to zapewne oznaczać publikację aktualizacji na przykład wraz z pakietem łatek bezpieczeństwa w drugi wtorek miesiąca, choć nie można również wykluczyć innego terminu.

Pozostając w tematyce aktualizacji Windowsa 10 warto przypomnieć, że duża, październikowa aktualizacja systemu wciąż nie jest dostępna dla wszystkich po serii błędów, jakie pojawiły się w pierwszym tygodniu od udostępnienia w ubiegłym miesiącu. Nowa edycja systemu trafiła kilka tygodni temu ponownie w ręce testerów w ramach programu Insider, gdzie jest nadal testowana pod kątem innych usterek. Na tę chwilę wciąż nie ma oficjalnej informacji, kiedy można się spodziewać jej ponownego udostępnienia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (199)