Microsoft pozwala dorabiać pracownikom

Grzegorz Niemirowski

28.02.2011 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft postanowił poluzować swoje zasady i pozwolić pracownikom na wykonywanie po godzinach drugiej pracy. Warunek jest jeden: tą drugą pracą musi być pisanie aplikacji dla Windows Phone 7.

Jest to pomysł trochę zbliżony do zasady panującej w Google, która zezwala pracownikom na poświęcenie 20% płatnego czasu pracy na inne projekty. W Microsofcie jednak pracownicy mogą wykonywać dodatkową pracę tylko w czasie wolnym i tylko w zakresie aplikacji dla WP7. Różnica jest także w sposobie wynagradzania. W Google pracownik dostaje tyle, co normalnie, swoje dodatkowe projekty prowadzi w ramach normalnie płatnego czasu pracy. W Microsofcie przychód ze sprzedaży aplikacji to dodatkowe pieniądze dla pracownika, musi jednak oddać 30% z nich korporacji, 70% może zachować dla siebie. To, czy jego praca dodatkowa będzie się opłacać, zależy od popularności aplikacji jaką stworzy.

Wprowadzając nowe zasady Microsoft chce zwiększyć popularność swojej platformy mobilnej. Z nowych możliwości chce skorzystać 3000 pracowników Microsoftu, tyle zarejestrowało się do udziału w programie. Dotychczas powstało 840 aplikacji. Jedną aplikację stworzyła nawet para pracowników firmy podczas miesiąca miodowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)