Microsoft pracuje nad animacjami dla aplikacji uniwersalnych w Windows 10

Strona głównaMicrosoft pracuje nad animacjami dla aplikacji uniwersalnych w Windows 10
07.09.2015 10:00
Microsoft pracuje nad animacjami dla aplikacji uniwersalnych w Windows 10
Redakcja
Redakcja

Wiele wskazuje na to, że Microsoft jeszcze nie skończył z poprawianiem wyglądu najnowszego Windows 10. Zmiany na tej płaszczyźnie mogliśmy obserwować podczas jego rozwoju, a nawet teraz, gdy korporacja wydała nową kompilację testową z odmienionym menu kontekstowym. Szykują się jednak kolejne zmiany.

350142095580948417

Plotki i przecieki dotyczące planowanych nowości pojawiają się już np. na Twiterze. Użytkownik tfwboredom zaprezentował kilka zdjęć przedstawiających najprawdopodobniej jedną z nowszych kompilacji testowych. Na jednym z przesłanych nagrań widać aplikację kalkulatora, która przy zamykaniu odtwarza animację podobną do tej, jaką znamy już z systemowego eksploratora. Jak na razie uniwersalne programy instalowane z poziomu wbudowanego w system sklepu nie posiadają tego typu, odgórnie narzuconych animacji. Możliwe więc, że Microsoft planuje na tym polu pewne zmiany, aby uczynić całość bardziej atrakcyjną.

Zmiany mogą zajść także w niektórych ikonach – bez obaw, z tego co widać, nie wrócą te przypominające informatyczne wykopaliska archeologiczne, jakie Microsoft zaserwował nam w jednej z kompilacji testowych, a z których później na szczęście się wycofał. Szykuje się za to niewielki lifting, na efekty musimy poczekać aż do wydania kolejnych wersji dla uczestników programu Insider.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)