Microsoft pracuje nad animacjami dla aplikacji uniwersalnych w Windows 10

Microsoft pracuje nad animacjami dla aplikacji uniwersalnych w Windows 10

Microsoft pracuje nad animacjami dla aplikacji uniwersalnych w Windows 10
Redakcja
07.09.2015 10:00, aktualizacja: 07.09.2015 10:36

Wiele wskazuje na to, że Microsoft jeszcze nie skończył z poprawianiem wyglądu najnowszego Windows 10. Zmiany na tej płaszczyźnie mogliśmy obserwować podczas jego rozwoju, a nawet teraz, gdy korporacja wydała nową kompilację testową z odmienionym menu kontekstowym. Szykują się jednak kolejne zmiany.

Obraz

Plotki i przecieki dotyczące planowanych nowości pojawiają się już np. na Twiterze. Użytkownik tfwboredom zaprezentował kilka zdjęć przedstawiających najprawdopodobniej jedną z nowszych kompilacji testowych. Na jednym z przesłanych nagrań widać aplikację kalkulatora, która przy zamykaniu odtwarza animację podobną do tej, jaką znamy już z systemowego eksploratora. Jak na razie uniwersalne programy instalowane z poziomu wbudowanego w system sklepu nie posiadają tego typu, odgórnie narzuconych animacji. Możliwe więc, że Microsoft planuje na tym polu pewne zmiany, aby uczynić całość bardziej atrakcyjną.

Zmiany mogą zajść także w niektórych ikonach – bez obaw, z tego co widać, nie wrócą te przypominające informatyczne wykopaliska archeologiczne, jakie Microsoft zaserwował nam w jednej z kompilacji testowych, a z których później na szczęście się wycofał. Szykuje się za to niewielki lifting, na efekty musimy poczekać aż do wydania kolejnych wersji dla uczestników programu Insider.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)