Microsoft pracuje nad mniejszym Surfacem

Microsoft pracuje nad mniejszym Surfacem

Marcin Wilk
11.04.2013 14:41, aktualizacja: 11.04.2013 15:09

Obniżenie przez Microsoft minimalnych wymagań wyświetlanej rozdzielczość w tabletach z Windows 8 z 1366×768 na 1024×768 pikseli, nie było jedynie ukłonem w kierunku producentów sprzętu, ale również elementem przygotowania podwórka pod własne potrzeby. Może mieć to powiązanie z informacjami płynącymi od Wall Street Journal o rozpoczęciu prac giganta z Redmond nad nową linią urządzeń z rodziny Surface.

Obraz

Rozwiązaniem problemów związanych z zainteresowaniem pierwszą generacją Surface ma być między innymi nowy, 7-calowy model, który ma trafić do masowej produkcji jeszcze w tym roku. Decyzja o nowym modelu na pewno jest słuszna (pokazuje to doświadczenie innych producentów), tylko nie wiem, czy nie spóźniona. Oczywiście mowa tutaj o innej niż iOS i Android platformie, ale trzeba mieć na uwadze konkurencję, która już od dłuższego czasu sprzedaje z doskonałym skutkiem takie modele jak Nexus 7, iPad Mini czy Kindle Fire. Maluch Microsoftu, oprócz samego sprzętu, musiałby zaskoczyć swoją ceną, ale o tym na razie się nie mówi.

Wall Street Journal donosi jedynie o planowanych obniżkach cen na system Windows i pakiet Office, które według Microsoftu mają przyciągnąć zainteresowanie zarówno użytkowników jak i deweloperów rozwijających oprogramowanie obsługujące dotyk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)