Microsoft pracuje nad nową wersją Surface RT?

Marcin Paterek

19.06.2013 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według danych IDC, w pierwszym kwartale tego roku do sprzedaży trafiło zaledwie 200 tys. tabletów Surface RT, co oznacza znikome 0,4 proc. udziału w rynku (według tych samych danych, wersja Pro radzi sobie ponad trzykrotnie lepiej). Mimo to Microsoft nie ma zamiaru rezygnować z walki z Google i Apple. Bloomberg powołując się na swoich informatorów donosi, że koncern szykuje odświeżoną wersję Surface RT z Windows 8.1 na pokładzie.

Obraz

Największą zaletą nowego modelu RT ma być zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 800. Dzięki temu tablet ma wreszcie zapewniać obsługę sieci LTE, której zabrakło w obecnej generacji sprzętu. Microsoft na razie odmówił komentarza w tej sprawie, ale ponoć pewne jest, że w niektórych modelach wciąż będą dostępne układy NVIDIA Tegra. Być może producent chce w ten sposób rozszerzyć katalog, oferując Surface z dostępem do sieci 4G i bez niego.

Przecieki dotyczące nowej wersji Surface RT zbiegają się w czasie z wietrzeniem magazynów, jakie można zaobserwować od kilku tygodni. Tylko na przełomie maja i czerwca Microsoft zorganizował w Stanach Zjednoczonych dwie promocje, w których można było kupić tablet ze zniżką sięgającą 80 proc., a dodatkowo zapowiedział rozdanie 10 tys. urządzeń nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu International Society for Technology Education. Możliwe więc, że nową generację Surface zobaczymy już w przyszłym tygodniu, gdy rozpocznie się konferencja Build.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)