Microsoft pracuje nad pakietem Office dla iPada

Microsoft pracuje nad pakietem Office dla iPada

Wojciech Kowasz
30.11.2011 11:05

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku użytkownicy iPadów będą mogli korzystać z pakietu Office — i to niekoniecznie w przeglądarce.

The Daily informuje, że Microsoft pracuje nad wydaniem aplikacji pakietu Office na platformę iOS. Ma to nastąpić w bliżej nieokreślonej przyszłości. Najprawdopodobniej stanie się to w 2012 roku, przed planowaną premierą nowego Office 2012 for Mac, która ma przynieść oficjalne wsparcie dla Mac OS X Lion i dostępność pakietu poprzez Mac App Store. Co oczywiste, funkcjonalność mobilnych wersji aplikacji Office będzie ograniczona w stosunku do desktopowych odpowiedników, ale rynek oczekuje, że Microsoft udostępni posiadaczom iPadów więcej biznesowych funkcji niż oficjalne aplikacje: Pages, Keynote czy Numbers. W Internecie krążą pogłoski jakoby Microsoft miał równocześnie wydać też Outlooka dla iPada, ale polityka Apple w kwestii aplikacji dublujących wbudowane funkcje może być dobrą wymówką dla firmy z Cupertino, aby nie dopuścić do takiej sytuacji.

Ile będzie kosztować mobilny pakiet biurowy Microsoftu na iPada? Jeśli chodzi o cenę, wszystkie informacje pozostają czystą spekulacją. Z jednej strony można oczekiwać, że cena powinna być zbliżona do ceny aplikacji biurowych Apple, czyli aktualnie 7,99 euro. Z drugiej jednak oczekiwania względem aplikacji Microsoftu są wyższe i firma mogłaby zdecydować się także na wyższą opłatę. Być może chęć zbudowania popularności skłoni Microsoft do wstrzemięźliwości w kwestii ceny. Pamiętajmy też, że Pages, Keynote i Numbers za blisko 8 euro pozwalają zainstalować się na iPadzie i iPhonie. Office dla iOS, przynajmniej początkowo, dostępny będzie tylko dla iPadów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)