Microsoft prezentuje myszki dla Windows 8

Microsoft prezentuje myszki dla Windows 8

Marcin Paterek
24.05.2013 16:20, aktualizacja: 24.05.2013 19:02

Interfejs Windows 8 został zaprojektowany z myślą o urządzeniach dotykowych i w pierwszej chwili wiele osób skarży się na kłopoty z obsługą systemu na tradycyjnym wyświetlaczu. Dla użytkowników, którzy chcieliby zafundować sobie namiastkę dotykowej pracy, Microsoft przygotował drogę na skróty w postaci myszek Sculpt Comfort Mouse i Sculpt Mobile Mouse.

Obraz

Charakterystycznym elementem droższego modelu Comfort jest umieszczony dokładnie pod kciukiem przycisk z logo Windows. Wciśnięcie dużego, niebieskiego guzika (podobnie jak w przypadku klawiatury) przenosi do ekranu Modern. Na tym jednak jego możliwości się nie kończą, przycisk bowiem służy równocześnie za miniaturowy panel dotykowy. Myszka rozpoznaje dwa proste gesty — przesunięcie palca w górę powoduje przeskakiwanie między aplikacjami z Windows Store, natomiast skierowanie go w dół pozwala wysunąć lewy pasek z uruchomionymi programami. Oprócz tego urządzenie zaopatrzone jest w wychylającą się na boki rolkę, która umożliwia przewijanie ekranu w bok, oraz technologię BlueTrack, dbającą o wierne odwzorowanie ruchu na większości powierzchni. Sculpt Comfort Mouse łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth, dzięki czemu w przypadku wielu maszyn można uwolnić jedno gniazdo USB zajmowane typowo przez transmiter radiowy lub kabel. Myszka przeznaczona wyłącznie dla osób praworęcznych trafi do sprzedaży w czerwcu w sugerowanej cenie 39,95 dolara (ok. 120 zł).

Drugi model, Sculpt Mobile Mouse, to odświeżona wersja Wireless Mobile Mouse 3500. W przypadku tego urządzenia Microsoft zrezygnował z niemal wszystkich wodotrysków — przycisk Windows został przeniesiony na grzbiet i nie pełni roli dotykowej, a komunikację Bluetooth zastąpiono małym odbiornikiem. Podobnie jak droższa wersja, myszka ta wyposażona jest w wychylaną rolkę i technologię BlueTrack. Tańszy o 10 dolarów model (tym razem o uniwersalnym kształcie) ma być dostępny w sklepach jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)