Microsoft: rekordowe zyski, patenty AOL-a i Skype dla Xboksa

Microsoft: rekordowe zyski, patenty AOL‑a i Skype dla Xboksa

20.04.2012 12:27, aktualizacja: 24.04.2012 14:57

Microsoft przedstawił wyniki finansowe za kwartał fiskalny zakończony 31 marca. Jest dobrze, względem tego samego okresu w ubiegłym roku, dochód firmy był o 6% większy. Zysk netto firmy wyniósł 5,11 miliarda dolarów — ciut mniej niż w minionym roku w tym samym okresie, ale nie wynika to ze słabej kondycji firmy. Na początku tego roku Microsoft musiał zapłacić niecałe 500 milionów dolarów podatku w Stanach Zjednoczonych. Gdyby nie to, Microsoft pobiłby swój rekord.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Microsoft kupił od firmy AOL zestaw patentów związanych między innymi z przeglądarką Netscape Navigator. Za pakiet 800 patentów firma z Redmond zapłaciła miliard dolarów i po bliższym przyjrzeniu się im uznała… że większości z nich nie potrzebuje. Bloomberg poinformował, że nie wiadomo dokładnie które z patentów Microsoft chce zachować dla siebie, a których się pozbyć. Prawdopodobnie następny w kolejce po patenty AOL-a będzie Facebook, który również starał się kupić liczące 800 pozycji portfolio.

Skoro już o zakupach mowa, kupiony rok temu przez Microsoft Skype również sprawuje się dobrze. W ciągu minionego kwartału Skype wygenerował 100 miliardów minut rozmów — 40% więcej niż w minionym roku. Eurogamer poinformował, że Microsoft szuka teraz nowych pracowników, którzy przyłączą się do biura w Londynie i pomogą rozwijać Skype dla Xboksa. Niestety Entertainment and Devices Division — dział odpowiedzialny za Skype, Windows Phone i Xboksa — nie może się pochwalić sukcesami jako całość. W tym kwartale zanotowano tam 1,6 miliarda dolarów strat. Nieźle za to radzi sobie dział odpowiedzialny za produkty biznesowe i pakiet Office. Mimo że Windows 8 jeszcze jest w powijakach, 4% wzrost sprzedaży zanotowano również w dziale Windows & Windows Live.

Aktualizacja 24.04.2012 14:46 Microsoft sprzedał 650 patentów i licencje na kolejne 275 technologii Facebookowi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)