Microsoft rezygnuje z 2w1, chce mieć Surface Booka za 1000 dolarów?

Microsoft rezygnuje z 2w1, chce mieć Surface Booka za 1000 dolarów?17.03.2017 14:43
Microsoft rezygnuje z 2w1, chce mieć Surface Booka za 1000 dolarów?

W 2016 roku Microsoft wprowadził do swojej oferty laptopa z odłączanym ekranem. Surface Book okazał się dobrym urządzeniem, będącym godną konkurencją nawet dla MacBooków. W tym roku mamy zobaczyć jego drugą generację. Według tajwańskich źródeł będzie ona jednak bliższa tradycyjnym laptopom, a zarazem tańsza. Wyceniono ją na 1000 dolarów. Niższa cena względem poprzednika ma przyczynić się do sukcesu tego modelu, chociaż do wyników osiąganych przez MacBooki zbliżyć się będzie trudno.

Jak donosi DigiTimes, Microsoft już rozpoczął produkcję Surface Booka 2, który przyniesie zauważalne zmiany względem pierwszej generacji. Przede wszystkim nie będzie on miał odłączanego ekranu, porzucona zostanie kategoria urządzeń 2w1 na rzecz klasycznej konstrukcji. Takie podejście wydaje się dziwne, w końcu Microsoft od premiery Windowsa 8 mocno promuje hybrydowe urządzenia, łączące tablet z laptopem.

Rezygnacja z konstrukcji 2w1, a także kontrowersyjnego zawiasu z pierwszej generacji, ma przyczynić się do niższej ceny. Nowy Surface Book 2 ma kosztować około 1000 dolarów, czyli o 500 dolarów mniej niż starsza wersja. Obniżenie ceny ma skutkować większą sprzedażą, a ponadto Microsoft dzięki zmianom w konstrukcji chce powiększyć portfolio swoich urządzeń. Obecnie firma nie oferuje tradycyjnego laptopa, a przecież urządzenie 2w1 już ma – Surface Pro 4.

Pierwsza generacja Surface Booka.
Pierwsza generacja Surface Booka.

Najprawdopodobniej Microsoft pozostanie przy 13,5-calowym ekranie, ale usprawnień doczekają się podzespoły. We wnętrzu znajdzie się procesor Intel Kaby Lake, a możliwe, że także więcej RAM i pamięci masowej. Ciekawe jak będzie wyglądało podejście do złącz – czy Microsoft ściągnie z nowych MacBooków Pro brak tradycyjnego USB.

Premiera Surface Booka 2 może być połączona z wydawaniem aktualizacji Creators Update do Windowsa 10. Nowa generacja pojawi się więc jeszcze pod koniec tego miesiąca lub co bardziej prawdopodobne, zobaczymy ją w kwietniu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)