Microsoft spróbuje zablokować mod do Minecrafta z niebezpiecznym wyzwaniem

Microsoft spróbuje zablokować mod do Minecrafta z niebezpiecznym wyzwaniem

Microsoft spróbuje zablokować mod do Minecrafta z niebezpiecznym wyzwaniem
19.08.2018 13:44, aktualizacja: 20.08.2018 14:08

Zapewne znana jest wam idea internetowych wyzwań – po sieci krąży opis jakiejś niebezpiecznej czynności, którą internauci wykonują przed kamerą, w efekcie czasami tracąc zdrowie lub życie (na przykład po zjedzeniu kapsułki z detergentem do prania). W ostatnich tygodniach popularne było wyzwanie Momo Suicide Game, rozgrywane przez WhatsApp. Uczestnicy w niepokojącym przebraniu Momo kontaktują się z obcymi osobami i anonimowo zachęcają je do niebezpiecznych czynności, samookaleczania, a nawet samobójstwa. Oczywiście wszystko trzeba nagrać i udostępnić w sieci.

Problem z Momo jest taki, że internetowe wyzwanie przeciekło do niezwykle popularnej gry Minecraft. Mod zawiera postać wyglądającą jak Momo, trzymającą smartfon z ikoną WhatsAppa na ekranie. Microsoft zareagował w sposób zupełnie zrozumiały w kontekście gry, w którą grają także dzieci. Obecny właściciel Minecrafta zamierza utrudnić dostęp do moda, niestety nie wiemy jeszcze jak zamierza podejść do sprawy od strony technicznej.

Firma zaznaczyła oczywiście, że dodatek został opracowany przez osoby niezwiązane z wydawcami gry i nie jest jej oficjalną częścią. Momo zostało określone jako złe wykorzystanie platformy, jaką jest Minecraft. Niebezpieczeństwo jest realne – znamy już przypadki śmierci młodych osób, które brały udział w takich wyzwaniach. Slender Man na przykład przez obsesję na punkcie jednej postaci napędzał przemoc w realnym świecie. Legenda miejska doprowadziła do tego, że dziewczynka została brutalnie zadźgana nożem.

Z Momo powiązane zostało już przynajmniej jedno samobójstwo – 12-letniej dziewczynki z Escobar. Nic dziwnego, że Microsoft stara się walczyć z modem i oby się udało.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)