Microsoft sprzedał 4 miliony aktualizacji do Windows 8

Microsoft sprzedał 4 miliony aktualizacji do Windows 8

31.10.2012 11:49, aktualizacja: 31.10.2012 14:24

Sprzedaż Windowsa 8 jest zjawiskiem, które obserwuje wielu analityków, inwestorów Microsoftu i samych użytkowników zainteresowanych nowym systemem. Podczas wystąpienia otwierającego konferencję BUILD 2012 Steve Ballmer poinformował, że aktualizacji do najnowszej wersji „okienek” od piątkowej premiery sprzedało się już 4 miliony. Ponad milion aktualizacji dziennie to niezły wynik, ale sukcesu jeszcze nie gwarantuje.

Obraz

Pytanie brzmi: czy „ósemka” przebije poprzednika? Windows 7 sprzedawał się, według słów Ballmera, fantastycznie. W pierwszych dniach obecności na sklepowych półkach ponad dwukrotnie pobił sprzedaż Visty, a zamówień na Amazonie zebrał więcej, niż książki o Harrym Potterze. Po kilku tygodniach „siódemka” została okrzyknięta najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii, w ciągu roku sprzedało się 450 milionów licencji. Podobno zapotrzebowanie na Windows 8 jest większe, niż na Windows 7 w 2009 roku, ale tu Ballmer nie podał jeszcze konkretnych liczb. Na razie na to za wcześnie.

Na koniec ciekawostka zza Oceanu: w Stanach Zjednoczonych tuż przed premierą Windowsa 8 przeprowadzone zostało badanie na próbce 1200 dorosłych. 52% ankietowanych nie miało pojęcia o tym, że wychodzi nowy system Microsoftu. Z tych, którzy byli tego świadomi, 61% nie było zainteresowanych kupnem nowego systemu lub urządzenia z nim. Tylko 35% z tych, którzy o „ósemce” słyszeli, uważa, że będzie on lepszy od poprzednich. Ciekawe jak jest w Polsce…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (127)