Microsoft stawia na elegancję – w Windows 9 menu Start dopasuje się do tapety

Microsoft stawia na elegancję – w Windows 9 menu Start dopasuje się do tapety

19.09.2014 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza dostępna dla wszystkich zainteresowanych wersja testowa Windows 9 pojawi się już 30 września. Jednak wygląd niektórych elementów interfejsu mogliśmy poznać już wcześniej. Na ostatnio opublikowanych zdjęciach mogliśmy zobaczyć m.in. odświeżone Menu Start, które po nieobecności w Ósemce, w końcu wraca do systemu operacyjnego Microsoftu.

W Sieci pojawiły się kolejne zrzuty ekranowe, które tym przedstawią tylko wyczekiwane Menu Start. Na opublikowanych przez rosyjski serwis PCPortal.org.ru zdjęciach widać, że odświeżona wersja Menu Start będzie kolorystycznie dostosowywała się do ustawionej tapety. Podobne rozwiązanie zostało już zastosowane w Windows 8 – kolor obramowań okien i paska zadań automatycznie zmieniał się, dopasowując się do wyglądu tapety. Ogólnie funkcja nie jest niczym nowym, np. Unity w Ubuntu oferuje podobną możliwość. Mimo tego Menu Start, które będzie automatycznie dopasowywało się do ustawionej tapety jest dobrym rozwiązaniem, które uczyni Windows 9 systemem atrakcyjniejszym wizualnie

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na opublikowanych zrzutach ekranu możemy zauważyć też, że niektóre ikonki systemowe doczekały się nowego wyglądu. Większość pozostała bez zmian, ale należy pamiętać, że ciągle mamy do czynienia z wersją testową systemu i do premiery jeszcze sporo może się zmienić. Kilka nowych ikonek może świadczyć, że w końcu doczekamy się również zmiany wyglądu pozostałych, tym bardziej, że większość z nich nie została zmieniona od czasów wydanej w 2006 roku Visty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Menu Start w Windows 9 będzie przeznaczone dla użytkowników urządzeń pozbawionych ekranu dotykowego, a także laptopów i innych bardziej klasycznych komputerów z dotykowym wyświetlaczem. Jedną z nowości będzie możliwość przypinania kafelków. Nowe Menu Start będzie opcjonalne i użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do ekranu startowego z Windows 8, będą mogli do niego powrócić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)