Microsoft Store wprowadzi abonamenty? Na razie tylko Xbox Game Pass

Microsoft Store wprowadzi abonamenty? Na razie tylko Xbox Game Pass

13.08.2018 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft prawdopodobnie szykuje się do wprowadzenia sprzedaży abonamentów przez Microsoft Store. W aplikacji sklepu na kompilacjach insiderskich Windowsa 10 możemy znaleźć kategorię „Członkostwa”. Na razie zapewne zostanie zapełniona abonamentami Xbox Game Pass.

Na tę kategorię zwrócił uwagę włoski blog Aggiornamenti Lumia na Twitterze, ale jej obecność możemy potwierdzić (przynajmniej w wersji 17704 Windowsa 10). Podobnie jak Włosi, w tej kategorii znaleźliśmy tylko jedną pozycję – Xbox Game Pass. Do wyboru mamy 14 dni za darmo (okres próbny) oraz miesiąc za 40 zł.

Na razie nie ma powodów, by przypuszczać, że w tej sekcji znajdziemy coś więcej niż subskrypcje dla Xboxa. Byłoby jednak dobrym posunięciem wprowadzenie do Mictosoft Store także innych abonamentów, na przykład dla Office'a 365. Biorąc pod uwagę możliwość kupowania tam także filmów i książek, niestety niedostępną w Polsce, można łatwo wyobrazić sobie też inne zastosowania, jak prenumeraty czasopism, seriali czy nawet materiałów edukacyjnych Lynda.com. Byłoby to nie lada ułatwienie dla osób korzystających z płatnych treści. Warto też dogonić konkurencję, która już to ma.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)