Microsoft stworzył kolejną klawiaturę z myślą o Androidzie i iOS

Microsoft stworzył kolejną klawiaturę z myślą o Androidzie i iOS

15.07.2015 16:57, aktual.: 16.07.2015 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma z Redmond wprowadza kolejną bezprzewodową klawiaturę, którą możemy podłączyć między innymi do urządzeń z Androidem i iOS. Nie jest ona tania, ale Microsoft chwali się łatwością transportu, a także czasem pracy wynoszący trzy miesiące.

Kojarzenie producenta Windows tylko z oprogramowaniem to spory błąd. Firma z Redmond tworzy również urządzenia peryferyjne. W poprzednim roku pisaliśmy o interesującej bezprzewodowej klawiaturze, którą możemy podłączyć nie tylko do komputerów z Windows, ale także do urządzeń działających pod kontrolą iOS i Androida. Okazuje się, że nie jest to tylko eksperyment, Microsoft nie zamierza poprzestać tylko na jednym takim produkcie.

Do oferty korporacji z Redmond dołączyła właśnie kolejna bezprzewodowa klawiatura – Microsoft Universal Foldable Keyboard. Jej zaletą jest współpraca z produktami konkurencji, a więc podłączymy ją do komputerów z Windows i OS X, a także do urządzeń z Androidem i iOS. Dodatkowo klawiatura jednocześnie może być połączona z dwoma różnymi urządzeniami, przełączanie odbywa się za pomocą odpowiedniego przycisku. Kolejnym plusem jest łatwy transport, a to dzięki możliwości jej złożenia na pół. Dodatkowo po złożeniu chronione są klawisze, a więc szansa na ich przypadkowe uszkodzenie jest znacznie mniejsza.

Microsoft chwali się, że zastosowany akumulator wytrzyma trzy miesiące pracy. Oczywiście wszystko zależy od tego przez ile godzin dziennie będziemy korzystali z klawiatury, podawany czas w praktyce może być krótszy. Jeśli już akumulator się rozładuje, to naładujemy go z wykorzystaniem wbudowanego portu micro USB. Wystarczy, że skorzystamy z ładowarki smartfona.

Microsoft Universal Foldable Keyboard została wyceniona na 100 dolarów. To więcej niż w przypadku poprzedniej klawiatury, o której pisaliśmy wcześniej. Poprzednia była tańsza o 20 dolarów. Cena Microsoft Universal Foldable Keyboard nie jest niska. Należy dobrze się zastanowić, czy warto tyle zapłacić za oferowane możliwości. Tym bardziej, że konkurencyjne produkty są tańsze, a przynajmniej na papierze wypadają równie dobrze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także