Microsoft Surface Book 2 i Surface Pro 6 mają problem z wydajnością. Trwają prace nad łatką

Microsoft Surface Book 2 i Surface Pro 6 mają problem z wydajnością. Trwają prace nad łatką

Microsoft przygotowuje aktualizację dla niektórych Surface'ów, fot. materiały prasowe Microsoft
Microsoft przygotowuje aktualizację dla niektórych Surface'ów, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek
30.09.2019 14:08, aktualizacja: 01.10.2019 10:19

Microsoft pracuje nad aktualizacją, po której Surface Book 2 i Surface Pro 6 powinny działać z pełną wydajnością. Nowe oprogramowanie ma być odpowiedzią na problemy ze spowalnianiem procesorów po ostatniej aktualizacji.

Jak zwraca uwagę Windows Latest problem niskiej wydajności urządzeń Surface doskwiera użytkownikom od ostatniej aktualizacji oprogramowania. Procesory nie potrafią korzystać z funkcji Turbo Boost, a ponadto momentami ich zegar jest obniżany nawet do 0,4 GHz, powodując znaczne problemy z wydajnością.

Okazuje się, że liczne zgłoszenia tego problemu w końcu zostały dostrzeżone. Jeden z pracowników Microsoftu potwierdził, że trwają już testy kolejnej aktualizacji, która powinna ten problem rozwiązać.

Choć oficjalnie powód nienaturalnego spowalniania procesorów w Surface'ach nie został opisany, użytkownicy spekulują, że powodem jest zbyt często aktywowana flaga BD PROCHOT, która normalnie wykorzystywana jest jako zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Problemy z CPU w Windows 10

Chociaż opisywany problem z Surface'ami dotyczy aktualizacji dla konkretnych modeli, warto mieć również na uwadze ostatnie problemy Windowsa 10, które także są związane z obsługą procesora. W wyniku niepoprawnego działania komponentu IME, procesor może zostać nienaturalnie obciążony, co użytkownik może odczuć jako spowolnienie całego systemu.

Co interesujące, od czasu odkrycia błędu i rozpoczęcia prac nad poprawką, Microsoft wydał już pakiet aktualizacji zbiorczych, jednak nie rozwiązuje on tej usterki. Na ostateczne rozwiązanie trzeba więc zaczekać lub skorzystać z ręcznej metody obejścia problemu, którą Microsoft opisuje na stronie pomocy technicznej Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)