Microsoft Surface Laptop i Surface Go: wrześniowe sterowniki rozwiązują szereg błędów

Microsoft Surface Laptop i Surface Go: wrześniowe sterowniki rozwiązują szereg błędów
16.09.2020 13:47
Microsoft wydał aktualizację dla Surface Go i Surface Laptopa, fot. Getty Images
Microsoft wydał aktualizację dla Surface Go i Surface Laptopa, fot. Getty Images

Użytkownicy notebooków Microsoft Surface Laptop oraz tabletów Surface Go nie powinni zwlekać z instalacją udostępnionego niedawno zestawu sterowników dla ich urządzeń. Jak zwrcaca uwagę Softpedia, Microsoft wydał pakiet poprawek, który eliminuje sporo błędów, a przy okazji może poprawić wydajność urządzeń. W przypadku Surface Laptopa mowa o oprogramowaniu dostępnym dla wszystkich generacji tego modelu.

Najwięcej zmian dotyczy tabletu Microsoft Surface Go. Szereg poprawek związanych jest ze sterownikami Intel Microsoft Camera, które mają wpłynąć na wrażenia podczas korzystania z aparatów i wyeliminować powiązane błędy. Aktualizacja UEFI do wersji 1.1.18.0 ma natomiast poprawić stabilność działania funkcji Smart Charging związanej z ładowaniem i załatać bieżące luki bezpieczeństwa. Są też poprawki związane z obsługą doku czy telemetrii.

Drugi w kolejności, pod względem liczby poprawek, jest pakiet aktualizacji przeznaczony dla Microsoft Surface Laptopa 3. Tutaj poprawiono kontroler AMD UART i sterowniki graficzne AMD, zaktualizowano UEFI do wersji 1.2545.140.0 (usuwając tym samym kilka problemów, w tym związany z nieuzasadnionym niepowodzeniem przy wyłączaniu komputera) oraz poprawiono pracę na akumulatorze w przypadku niskiego poziomu naładowania.

Najmniejsza liczba zmian dotyczy Surface Laptopa i Surface Laptopa 2. W tym przypadku aktualizacja obejmuje jedynie poprawki związane z obsługą funkcji Battery Smart Charging, co załatwia wersja 145.603.139.0.

Aktualizacje komputerów Microsoft Surface trafiają do użytkowników za pośrednictwem Windows Update. Warto mieć jednak na uwadze, że nie wszyscy dostają je w tym samym momencie. Możliwe więc, że w konkretnym przypadkach trzeba będzie uzbroić się w kilka dni cierpliwości. Aby sprawdzić, czy aktualizacje nie zostały już zainstalowane wcześniej, można rzecz jasna zajrzeć do historii.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)