Microsoft Surface Laptop i Surface Go: wrześniowe sterowniki rozwiązują szereg błędów

Microsoft wydał aktualizację dla Surface Go i Surface Laptopa, fot. Getty Images
Microsoft wydał aktualizację dla Surface Go i Surface Laptopa, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

16.09.2020 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy notebooków Microsoft Surface Laptop oraz tabletów Surface Go nie powinni zwlekać z instalacją udostępnionego niedawno zestawu sterowników dla ich urządzeń. Jak zwrcaca uwagę Softpedia, Microsoft wydał pakiet poprawek, który eliminuje sporo błędów, a przy okazji może poprawić wydajność urządzeń. W przypadku Surface Laptopa mowa o oprogramowaniu dostępnym dla wszystkich generacji tego modelu.

Najwięcej zmian dotyczy tabletu Microsoft Surface Go. Szereg poprawek związanych jest ze sterownikami Intel Microsoft Camera, które mają wpłynąć na wrażenia podczas korzystania z aparatów i wyeliminować powiązane błędy. Aktualizacja UEFI do wersji 1.1.18.0 ma natomiast poprawić stabilność działania funkcji Smart Charging związanej z ładowaniem i załatać bieżące luki bezpieczeństwa. Są też poprawki związane z obsługą doku czy telemetrii.

Drugi w kolejności, pod względem liczby poprawek, jest pakiet aktualizacji przeznaczony dla Microsoft Surface Laptopa 3. Tutaj poprawiono kontroler AMD UART i sterowniki graficzne AMD, zaktualizowano UEFI do wersji 1.2545.140.0 (usuwając tym samym kilka problemów, w tym związany z nieuzasadnionym niepowodzeniem przy wyłączaniu komputera) oraz poprawiono pracę na akumulatorze w przypadku niskiego poziomu naładowania.

Najmniejsza liczba zmian dotyczy Surface Laptopa i Surface Laptopa 2. W tym przypadku aktualizacja obejmuje jedynie poprawki związane z obsługą funkcji Battery Smart Charging, co załatwia wersja 145.603.139.0.

Aktualizacje komputerów Microsoft Surface trafiają do użytkowników za pośrednictwem Windows Update. Warto mieć jednak na uwadze, że nie wszyscy dostają je w tym samym momencie. Możliwe więc, że w konkretnym przypadkach trzeba będzie uzbroić się w kilka dni cierpliwości. Aby sprawdzić, czy aktualizacje nie zostały już zainstalowane wcześniej, można rzecz jasna zajrzeć do historii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)