Microsoft Surface Pro X – tablet z ARM i nowym piórem chowanym w okładce

Microsoft Surface Pro X – tablet z ARM i nowym piórem chowanym w okładce

Microsoft Surface Pro X
Microsoft Surface Pro X
Oskar Ziomek
02.10.2019 17:06, aktualizacja: 02.10.2019 17:42

Microsoft Surface Pro X to kolejna nowość, którą pokazano podczas konferencji poświęconej urządzeniom z serii Surface. Nowy tablet wyposażono w oszczędny procesor Microsoft SQ1.

Urządzenie ma się wyróżniać między innymi świetną wydajnością. Microsoft zwraca uwagę na zastosowanie układu ARM, który przy niskim zużyciu energii jest w stanie dostarczyć wydajność na poziomie laptopów. Układ graficzny zapewni moc obliczeniową na poziomie 2 teraflopów.

Pióro przyda się między innymi do tworzenia rysunków.
Pióro przyda się między innymi do tworzenia rysunków.

Jedną z ciekawszych nowości związanych z Surface Pro X jest niewielkie pióro, które można schować w okładce ze zintegrowaną klawiaturą. Miejsce jego przechowywania jest przy okazji ładowarką, dzięki pióro jest zawsze pod ręką i gotowe do pracy. Urządzenie rozpoznaje oczywiście różne siły nacisku, co pozwala na bardziej precyzyjne rysunki, czego nie omieszkano podczas prezentacji pokazać.

Microsoft Surface Pro X ma tylko nieco ponad 5 milimetrów grubości i jest tym samym najcieńszym jak dotąd urządzeniem w serii. Mimo to oferuje wiele interesujących rozwiązań: może współpracować jednocześnie z dwoma zewnętrznymi monitorami 4K, akumulator (podobnie jak w Surface Pro 7 i Surface Laptopie 3) obsługuje szybkie ładowanie, a wbudowana kamera do rozmów wideo ma rozdzielczość UHD.

Nowe urządzenia z linii Surface.
Nowe urządzenia z linii Surface.

Microsoft Surface Pro X będzie dostępny w sprzedaży w pierwszej połowie listopada. Zamówienia można jednak składać już teraz. Cena to 999 dolarów, czyli przy obecnym kursie waluty i bezpośrednim przeliczeniu – około 4 tysiące złotych. Warto jednak pamiętać o dodatkowych podatkach nieuwzględnionych w tym przeliczeniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)