Microsoft Team Flows: od teraz edytowanie przepływów dostępne dla wielu użytkowników

Microsoft Team Flows: od teraz edytowanie przepływów dostępne dla wielu użytkowników
Oskar Ziomek

08.02.2017 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował o uruchomieniu nowej, testowej wersji swojej aplikacji do automatyzowania wybranych akcji poprzez tworzenie różnego rodzaju przepływów. Team Flows rozszerza dotychczasową funkcjonalność Flows o współpracę pomiędzy użytkownikami. Edycja dokumentu, która dotychczas dostępna była wyłącznie dla jego twórcy, nie będzie już ograniczeniem – to pomoże we współtworzeniu dokumentu, szczególnie w większych korporacjach, gdzie zadaniem tym może zajmować się więcej osób jednocześnie.

Co ważne, nie mamy tu do czynienia z osobnym programem, ale jego aktualizacją. Wszystkie dotychczasowe przepływy zachowując więc swoją ważność. Do projektu wystarczy dodać nowych członków, aby nadać im prawa edycji – sposobów na to jest kilka, począwszy od e-maila z zaproszeniem, na bezpośrednim dodaniu użytkowników lub grup skończywszy.

Obraz

Od tego momentu prawa edycji każdy będzie miał takie same. Co więcej, znajdziemy tu również możliwość usuwania z danego projektu innych członków, choć jego pierwotny twórca nie będzie mógł zostać wykluczony.

Równolegle z aktualizacją Team Flows, Microsoft wprowadził również trzy inne nowości: udostępnianie własnych API (działające analogicznie do samych przepływów), połączenie z kontami Google (w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników) oraz inteligentne parsowanie języków bazujące usługach Azure, które powinno dobrze radzić sobie z kontekstem wypowiedzi.

Team Flows będzie dostępne dla użytkowników płatnych planów Microsoft Flow.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)