Microsoft Teams "2.0" zajmie o połowę mniej RAM-u

Microsoft Teams "2.0" zajmie o połowę mniej RAM-u21.02.2023 14:31
Microsoft Teams
Microsoft Teams
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto

Microsoft Teams dostanie istotną aktualizację, która powinna trafić do użytkowników komputerów już w marcu. Przebudowana aplikacja w wersji "2.0" ma działać dużo sprawniej i przy okazji zużywać mniej energii, co jest kluczowe zwłaszcza w przypadku korzystania z komputerów przenośnych.

Nowa wersja Microsoft Teams określana jest wewnętrznie mianem "2.0" lub "2.1" - informuje The Verge, powołując się na bliżej nieokreślone własne źródła zaznajomione z tematem. Zgodnie z tymi doniesieniami Microsoft sprawdza już wewnętrznie nową wersję Teamsa, a testowe wydanie powinno trafić do pierwszych realnych użytkowników już w przyszłym miesiącu.

Problem stosunkowo wysokiego wykorzystania zasobów przez Microsoft Teams oraz zużycia energii w przypadku laptopów nie jest wyssany z palca. Zależnie od scenariusza, działający tylko w tle Teams wykorzystuje w praktyce kilkaset megabajtów RAM-u, z kolei podczas kilkuosobowej konferencji z użyciem kamer należy się liczyć z wykorzystaniem ponad gigabajta. To wartości zbliżone do uznanych powszechnie za wysokie potrzeb Google Chrome'a z kilkoma otwartymi kartami.

Zgodnie z doniesieniami The Verge, nowy Teams ma wykorzystywać nawet 50 proc. mniej pamięci operacyjnej i wyraźnie mniej obciążać procesor, a co za tym idzie - zużywać mniej energii. W laptopach przełoży się to na dłuższy czas działania na jednym ładowaniu. Redukcja zapotrzebowania na RAM o połowę to zmiana, po której Teams może zacząć sprawniej działać w najstarszych i najuboższych sprzętowo komputerach.

Czy warto kupić laptop MacBook Pro 14 (2023)?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)