Microsoft Teams jako sposób wymyślenia szkolnej klasy na nowo

Microsoft Teams jako sposób wymyślenia szkolnej klasy na nowo
02.05.2017 16:36
Microsoft Teams jako sposób wymyślenia szkolnej klasy na nowo

Próba powstrzymania ekspansji chromebooków na rynku edukacyjnymnie może się ograniczać tylko do tanich laptopów i pozbawionegomożliwości uruchamiania aplikacji win32 Windowsa. Firma z Redmondzamierza podbić szkoły za pomocą narzędzi pakietu Microsoft Teams.Oczywiście chodzi przede wszystkim o szkoły amerykańskie,przedstawione dziś propozycje programowe nijak nie pasują doszkolnictwa innych krajów – ale na bazie Teams będzie możnasporo zrobić też i u nas.

To „nowe doświadczenie klasowe”, które ma być teraz częściąMicrosoft Teams, ma pozwolić na łatwe udostępianie wśród grupuczniów określonych informacji od szkoły i nauczycieli itworzenie przez uczniów takich grup w celach współpracy nadprojektami. Teams pozwoli na wymianę plików, przypinanie ważnychinformacji, dodawanie zakładek do dokumentów, ankietowanie,czatowanie (oczywiście muszą być w tym emoji i naklejki – takieczasy). Do tego dochodzi komunikacja audio-wideo, zarówno w obrębiegrupy, jak i z gośćmi – koła na nowo tu nie wymyślano,wykorzystano to Skype for Business.

Microsoft Teams Webinar: Microsoft Teams is Here!

Teams, jak można się spodziewać, to jednak przede wszystkimpraca grupowa, w obrębie znanych narzędzi Office. Uczniowe będąwięc mogli współredagować dokumenty (pod okiem nauczyciela),korzystając z wydzielonych dla swoich grup przestrzeni roboczych. Wtej sposób otrzymają też zadania domowe. Jeśli zaś z jakiegośpowodu będą nieobecni na zajęciach, to nic straconego – lekcje wramach Teams oferowane są jako pliki OneNote, więc wszystko będzietu można powtórzyć.

Edukacyjna platforma Microsoftu zostanie udostępniona na całymświecie latem tego roku. Mają jej towarzyszyć rozmaite programyedukacyjne w zakresie tzw. STEM (Science, Technology, Engineering andMathematics), przeznaczone dla szkół średnich i dostępne dopobrania za darmo. Firma z Redmond chce też te programy propagowaćpoprzez swoją sieć sklepów – choć ponownie, wszystko to dotyczytylko USA.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)