Microsoft Teams zniknie ze starszych smartfonów. Sprawdź wersję Androida

Microsoft Teams
Microsoft Teams
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Karolina Kowasz

21.10.2021 09:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft rozesłał do użytkowników popularnych Teamsów wiadomość z informacją o nadciągających zmianach. Użytkownicy smartfonów ze starszymi wersjami systemu Android mogą pożegnać się z aplikacją.

Jak wynika z komunikatu Microsoftu, firma wycofa obsługę mobilną aplikacji Teams w wersjach 5, 6 i 7 systemu Android. Zamiast tego zaleca się użytkownikom uaktualnienie do nowszych kompilacji systemu Android.

Najważniejsze zmiany

W mailu od Microsoftu znalazły się terminy wycofania wsparcia dla poszczególnych wersji Androida. Firma planuje również zachęcać użytkowników do aktualizacji do najnowszej wersji usługi Teams, jeśli korzystają z kompilacji starszych niż 1 rok.

Lista zmian znajduje się poniżej:

Android 5 – wycofanie wsparcia rozpocznie się na początku marca (1.3.2022) i zakończy się w połowie marca.

Android 6 – wycofanie wsparcia rozpocznie się na początku lipca (1.7.2022) i zakończy się w połowie lipca. Od tego momentu skończy rozwój i wprowadzanie poprawek dla tej wersji systemu operacyjnego. Microsoft nadal będzie udostępniać ostatnią obsługiwaną wersję w Sklepie Play do września 2022 roku.

Android 7 – wycofanie wsparcia rozpocznie się na początku września (1.9.2022) i zakończy się w połowie września. Od tego momentu zostanie zakończony aktywny rozwój i rozwiązywanie błędów, ale Microsoft nadal będzie udostępniać ostatnią obsługiwaną wersję w sklepie Play do grudnia 2022 roku.

Zalecenia Microsoftu

Zanim zmiany wejdą w życie, Microsoft przypomni jeszcze o nich użytkownikom za pośrednictwem przyszłej komunikacji centrum wiadomości. Firma będzie informować o konieczności przejścia do obsługiwanych wersji systemu operacyjnego przed wycofaniem.

Mając to jednak zawczasu na uwadze, twórcy Teamsów zalecają przygotowanie się do uaktualnienia urządzeń użytkowników do obsługiwanej wersji systemu operacyjnego w przypadku firm. Użytkownicy prywatni muszą samodzielnie sprawdzić możliwość aktualizacji i jej dokonać, w miarę możliwości.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)