Microsoft Teams zostanie przeniesiony na Linuksa

Microsoft Teams zostanie przeniesiony na Linuksa

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
09.09.2019 20:34

Swego czasu Microsoft deklarował, że kocha Linuksa. Jeśli była to forma oświadczyn, to niniejszy związek staje się coraz bardziej owocny. Portu doczeka się komunikator Teams.

Teams to komunikator dla przedsiębiorstw i osób pracujących w zespole. Pozwala nie tylko na wymianę wiadomości ze współpracownikami, ale także zakładanie wątków i tworzenie tablicy informacyjnej w stylu internetowego forum. Jest zintegrowany z narzędziami Office'a 365, a ponadto obsługuje wideokonferencje, uwzględniając urządzenia mobilne i system Skype Room.

O ile nie wszystkie pomysły Microsoftu okazują się trafione, o tyle Teams rośnie jak na drożdżach. Jako zamknięta beta zadebiutował w marcu 2017 roku i od tamtej pory do końca 2018 roku, jak wynika z analiz firmy Spiceworks, zdołał wyprzedzić dotychczasowego lidera, Slacka, o 6 p.p.

Obraz

W tej chwili Teams jest dostępny w wersjach dla systemów Windows, macOS, Android oraz iOS. Na tym jednak nie koniec. Odpowiadając na pytanie użytkownika zadane na oficjalnym forum, jeden z deweloperów przyznał, że trwają prace nad przeniesieniem komunikatora na Linuksa. Owszem, z Teams można skorzystać również przez przeglądarkę, ale jest to mniej wygodne.

Programista nie podał żadnej konkretnej daty. Niemniej zapowiedział napływ kolejnych informacji. Premiery Teams na Linuksie można być zatem pewnym. Nie wiadomo tylko, kiedy nastąpi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)