Microsoft To-Do pokazuje, jak dobrze wykorzystać kafelki w Menu Start

Microsoft To‑Do pokazuje, jak dobrze wykorzystać kafelki w Menu Start

Microsoft To-Do pokazuje, jak dobrze wykorzystać kafelki w Menu Start
Microsoft To-Do pokazuje, jak dobrze wykorzystać kafelki w Menu Start
15.01.2019 20:49

Kafelki w Menu Start Windowsa 10 dają ciekawe możliwości, ale wiele aplikacji nie potrafi ich kreatywnie wykorzystać. Do niedawna na tej liście był organizer Microsoft To-Do. Ostatnia aktualizacja przyniosła jednak bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie kafelka.

Microsoft To-Do pozwala przypiąć dowolną listę zadań w Menu Start (lub na Ekranie Start w przypadku urządzeń mobilnych), dzięki czemu od razu po rozwinięciu menu możemy zobaczyć, co nas dziś czeka, bez uruchamiania programu. By to zrobić, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i wybrać polecenie przypięcia. Klikając na kafel zaś uruchomimy menu kontekstowe, które pozwoli wybrać rozmiar kafelka.

Obraz

Na przypiętym kaflu domyślnie widoczna będzie lista zadań „na dziś”, czyli „Mój dzień”. Jeśli list mamy więcej, a kafelek tylko jeden, kolejne listy będą się przewijać na niewielkiej przestrzeni. Zadania z każdej listy są widoczne w takiej samej kolejności, w jakiej dodaliśmy je w aplikacji.

Ponadto w aplikacji pojawiło się kilka drobnych poprawek. Korzystający z piórka nie będą już dwa razy pytani, czy na pewno chcą usunąć przekreślony wpis z listy zadań. Wróciła też możliwość przesuwania zadania do dowolnej listy z poziomu wyszukiwania, ułatwione zostało też zarządzanie grupami w inteligentnych listach.

Microsoft To-Do znajdziecie w naszej bazie programów. Aplikacja jest dostępna dla Windowsa 10, Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)