Microsoft tworzy własny katalog aplikacji w Google Play. Tylko po co?

Microsoft tworzy własny katalog aplikacji w Google Play. Tylko po co?
19.12.2015 10:56
Microsoft tworzy własny katalog aplikacji w Google Play. Tylko po co?
Łukasz Maślanka
Łukasz Maślanka

Walka producentów aplikacji o sympatię użytkowników i ich dane czasem nabiera co najmniej dziwnego charakteru. Dobrze widać to dzięki najnowszemu programowi od Microsoftu o nazwie Apps, który właśnie zadebiutował w sklepie Google Play.

Apps to program wręcz banalny w swojej prostocie. Jest bowiem listą aplikacji od Microsoftu, które możemy zainstalować na naszym urządzeniu z Androidem. Ujęto na niej zarówno autorskie produkty Microsoftu (jak Office Lens, Arrow Launcher i Hyperlapse), jak też programy stworzone przez innych producentów, które dopiero po jakimś czasie zostały kupione przez Microsoft (Wunderlist, Sunrise Calendar). Po kliknięciu w dany program w aplikacji Apps, przeniosimy się na jego właściwą podstronę w sklepie Google Play, skąd możemy go zainstalować. I to wszystko, na co pozwala program Microsoft Apps, przynajmniej na teraz, bo w opisie aplikacji w Google Play twórcy zapowiadają, że wkrótce pojawią się nowe funkcje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trudno zrozumieć, jaki cel przyświecał Microsoftowi, gdy zdecydował się na zaprezentowanie programu Apps w sklepie Google Play. Każdy twórca oprogramowania ma w google'owej bazie aplikacji estetyczną, czytelną wizytówkę, gdzie każdy zainteresowany znajdzie wszystkie programy jego autorstwa. Informacje o dobrych programach można znaleźć też w innych źródłach, np. na naszej stronie. Aplikacja, która wymaga zainstalowania (przez co zajmuje nieco pamięci w smartfonie) tylko po to, aby powielić informacje i tak dostępne w sklepie Google Play, wydaje się być sztuką dla sztuki. Potwierdza to zresztą ocena użytkowników programu. Debiutował 16 grudnia i póki co, jego średnia ocen wynosi 3,8. Trudno więc powiedzieć, aby nowy program Microsoftu przypadł użytkownikom do gustu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)