Microsoft udostępnia ISO systemów Windows 7 oraz 8.1

Microsoft udostępnia ISO systemów Windows 7 oraz 8.1

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
06.12.2018 09:56

Wydawałoby się, że dzisiaj w Microsofcie wszystko kręci się wokół Windowsa 10, a poprzednie wydania systemu są albo zapominane, albo wręcz celowo strącane w niebyt, aby nie stanowiły konkurencji dla „dziesiątki”. Tymczasem firma z Redmond zdecydowała się na ponowne opublikowanie oficjalnych obrazów płyt Windowsa 7 oraz 8.1.

W przeszłości obydwa ISO można było pobrać poprzez sklep Digital River, ale ten w końcu usunął niezbędne pliki ze swych serwerów. Tym samym metoda na uzyskanie oficjalnych obrazów przestała istnieć, a sam Microsoft jakoś nie próbował powracać do tego tematu.

Skąd nagła zmiana polityki, nie wiadomo. Faktem natomiast jest, że wielu fanów starszych wersji Windowsa powinno się właśnie ucieszyć. Przy czym warto wiedzieć, że chcąc pobrać „siódemkę” trzeba dysponować 25-znakowym kluczem aktywacyjnym, podczas gdy „ósemka” zaczyna się domagać takowego dopiero w trakcie instalacji.

Oczywiście ISO dostępne są zarówno w wersjach 64-, jak i 32-bitowych. Nie zapomniano przy tym o poszczególnych wariantach funkcjonalnych systemów.

Mało tego, niejako przy okazji zaktualizowano obraz Windowsa 10. Teraz paczka zawiera od razu najnowszy October 2018 Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (206)