Microsoft udostępnia za darmo 130 ebooków związanych m.in. z Windows i Office

Strona głównaMicrosoft udostępnia za darmo 130 ebooków związanych m.in. z Windows i Office
09.07.2014 09:43
Microsoft udostępnia za darmo 130 ebooków związanych m.in. z Windows i Office
Redakcja
Redakcja

Firma Microsoft przygotowała niemałą gratkę dla osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę i tylko czekają na odpowiednie materiały, które by to umożliwiły – w ręce każdego zainteresowanego oddano aż 130 darmowych książek w formie elektronicznej. Firma nie tylko publikuje je za darmo, ale wprost zachęca do dzielenia się informacją o tej akcji z rodziną i znajomymi. Może wśród nich są osoby, którym się to przyda, a może po prostu rozbudzi ich ciekawość i popchnie na nowe kierunki rozwoju.

bELBxxPF
350109965685581761

Cała dostępna biblioteka jest faktycznie bardzo obszerna i dotyczy wielu usług i aplikacji znajdujących się w ofercie giganta. Najbardziej rozpoznawalne dotyczą najpopularniejszych produktów, z jakich znamy Microsoft: systemów Windows 7, Windows 8/8.1, a także pakietów biurowych Office 2010, 2013 i działającego w oparciu o chmurę Office 365. To jednak nie wszystko, bo wśród dostępnych książek znajdziemy także pozycje dotyczące SharePoint 2013, powłoki PowerShell, serwera Exchange, chmury Azure, a także rozwiązań bazodanowych SQL Server. Ciekawą lekturę znajdą tu dla siebie także chętni do programowania w Windows 8 przy użyciu HTML, CSS i JavaScriptu, czy też osoby chcące zwiększyć swoją wiedzę z zagadnień związanych z rozwiązaniami do wirtualizacji oferowanymi przez Microsoft.

Niektóre z nich są dosyć błahe i stanowią nie tyle prawdziwe książki, co np. proste tabelki z wypisanymi skrótami klawiszowymi do takich aplikacji jak Outlook czy PowerPoint. Inne są z kolei bardzo obszerne i mogą być przydatne tak dla użytkowników początkujących jak i osób zaawansowanych. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych akcji organizowanych wcześniej, tutaj zaprezentowane materiały dotyczą w większości wypadków nowych rozwiązań, a nie tych, które powoli wychodzą z użytku. Są i wyjątki jak np. książki dotyczące programowania w zapomnianym już przez firmę Windows Phone 7 – ten system nie ma przyszłości, więc zapewne niewiele osób skusi się na takie ebooki.

bELBxxPH

Choć niektóre przypadki można by nazwać nieco komicznymi, całą akcja jest nad wyraz interesująca. Wiedza zgromadzona w tych ebookach pozwala na bardzo wiele, co też sporo osób może wykorzystać. Jak zapewnia Eric Ligman, Senior Sales Excellence Manager z Microsoftu, książki pozostaną dostępne zupełnie za darmo. Jedyną prośbą jest udostępnianie, aby ponownie udało się przekroczyć próg miliona pobrań w przeciągu zaledwie tygodnia. Książki są dostępne na stronach blogów MSDN, pobierać je możecie w formatach PDF, EPUB oraz MOBI.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELBxxQD