Microsoft udostępnia za darmo 130 ebooków związanych m.in. z Windows i Office

Microsoft udostępnia za darmo 130 ebooków związanych m.in. z Windows i Office

Microsoft udostępnia za darmo 130 ebooków związanych m.in. z Windows i Office
Redakcja
09.07.2014 09:43, aktualizacja: 09.07.2014 15:18

Firma Microsoft przygotowała niemałą gratkę dla osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę i tylko czekają na odpowiednie materiały, które by to umożliwiły – w ręce każdego zainteresowanego oddano aż 130 darmowych książek w formie elektronicznej. Firma nie tylko publikuje je za darmo, ale wprost zachęca do dzielenia się informacją o tej akcji z rodziną i znajomymi. Może wśród nich są osoby, którym się to przyda, a może po prostu rozbudzi ich ciekawość i popchnie na nowe kierunki rozwoju.

350109965685581761

Cała dostępna biblioteka jest faktycznie bardzo obszerna i dotyczy wielu usług i aplikacji znajdujących się w ofercie giganta. Najbardziej rozpoznawalne dotyczą najpopularniejszych produktów, z jakich znamy Microsoft: systemów Windows 7, Windows 8/8.1, a także pakietów biurowych Office 2010, 2013 i działającego w oparciu o chmurę Office 365. To jednak nie wszystko, bo wśród dostępnych książek znajdziemy także pozycje dotyczące SharePoint 2013, powłoki PowerShell, serwera Exchange, chmury Azure, a także rozwiązań bazodanowych SQL Server. Ciekawą lekturę znajdą tu dla siebie także chętni do programowania w Windows 8 przy użyciu HTML, CSS i JavaScriptu, czy też osoby chcące zwiększyć swoją wiedzę z zagadnień związanych z rozwiązaniami do wirtualizacji oferowanymi przez Microsoft.

Niektóre z nich są dosyć błahe i stanowią nie tyle prawdziwe książki, co np. proste tabelki z wypisanymi skrótami klawiszowymi do takich aplikacji jak Outlook czy PowerPoint. Inne są z kolei bardzo obszerne i mogą być przydatne tak dla użytkowników początkujących jak i osób zaawansowanych. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych akcji organizowanych wcześniej, tutaj zaprezentowane materiały dotyczą w większości wypadków nowych rozwiązań, a nie tych, które powoli wychodzą z użytku. Są i wyjątki jak np. książki dotyczące programowania w zapomnianym już przez firmę Windows Phone 7 – ten system nie ma przyszłości, więc zapewne niewiele osób skusi się na takie ebooki.

Choć niektóre przypadki można by nazwać nieco komicznymi, całą akcja jest nad wyraz interesująca. Wiedza zgromadzona w tych ebookach pozwala na bardzo wiele, co też sporo osób może wykorzystać. Jak zapewnia Eric Ligman, Senior Sales Excellence Manager z Microsoftu, książki pozostaną dostępne zupełnie za darmo. Jedyną prośbą jest udostępnianie, aby ponownie udało się przekroczyć próg miliona pobrań w przeciągu zaledwie tygodnia. Książki są dostępne na stronach blogów MSDN, pobierać je możecie w formatach PDF, EPUB oraz MOBI.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)