Microsoft ujawnia listę nowości dla WP7

Microsoft ujawnia listę nowości dla WP7

Wojciech Cybulski
14.02.2011 20:37, aktualizacja: 14.02.2011 23:00

Podczas trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress firma Microsoft ujawniła, jakie nowości trafią w tym roku do systemu Windows Phone 7.

Podstawową nowością w WP7 będzie nowa przeglądarka internetowa - Microsoft przystosuje do współpracy z Windows Phone 7 najnowszą odsłonę Internet Explorera. Mobilny IE9 trafi do WP7 w drugiej połowie roku. Aplikacja - podobnie jak swój pierwowzór - będzie zgodna ze standardami oraz zapewni obsługę nowoczesnych technologii internetowych.

Kolejną zmianą będzie natywna integracja systemu z Twitterem. Funkcja ta będzie realizowana za pośrednictwem People Hub - w taki sam sposób, jak obecnie WP7 integruje się z naszym kontem na Facebooku. Rozszerzone zostaną także funkcje biurowe telefonu - będziemy mieli dostęp do danych i aplikacji webowych zgromadzonych w chmurze. Prawdopodobnie chodzi o lepsze połączenie webowego Office'a z WP7 i pakietem biurowym Office zainstalowanym fizycznie na komputerze.

Microsoft zaoferuje ponadto użytkownikom możliwość wykorzystania telefonu z WP7 jako kolejnego kontrolera dla Xbox 360. Pojawi się integracja z technologią Kinect. Ponadto część klasycznych gier dostępnych za pośrednictwem Xbox LIVE zostanie przeportowana na system Microsoftu - możemy liczyć między innym na kultowego Pac-Mana, Tetrisa i gry karciane.

To nie koniec nowości - w przyszłym miesiącu WP7 doczeka się obsługi mechanizmu kopiuj-wklej. Ponadto w bieżącym roku zostanie wydanych wiele aplikacji efektywnie korzystających z wielozadaniowości. Microsoft podkreśla, że lista zmian na rok 2011 nie jest jeszcze kompletna. Co więcej, wraz z aktualizacjami użytkownicy otrzymają także poprawki usuwające ewentualne błędy znalezione w systemie.

Opisane wyżej nowości trafią do Windows Phone 7 w formie kilku zbiorczych aktualizacji. Część zapowiedzianych aplikacji będzie natomiast dystrybuowana za pośrednictwem Windows Phone Marketplace.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)