Microsoft ujawnia ścieżki uaktualnienia do Windows 8

Microsoft ujawnia ścieżki uaktualnienia do Windows 8

Wojciech Kowasz
02.07.2012 12:11

Microsoft podzielił się ze swoimi partnerami planami dotyczącymi możliwych ścieżek uaktualnienia do systemu Windows 8. Informacje są jeszcze nieoficjalne, ale i tak raczej nie ma powodów do zaskoczenia.

Nowy system Windows zawsze można było instalować na dwa sposoby — albo poprzez tzw. czystą instalację (usuwając poprzedni system i wszystkie programy, dane oraz ustawienia) albo jako uaktualnienie („nadpisując” stary system przy zachowaniu większości ustawień i wszystkich danych). Ta druga opcja jest wygodna dla użytkownika, ale w związku z koniecznością zachowania kompatybilności, nie zawsze dostępna. Nie inaczej będzie w przypadku Windows 8. Dzięki przeciekowi na blogu Mary Jo Foley wiemy już dokładnie, jakie będą możliwe ścieżki uaktualnienia po jesiennej premierze nowego systemu.

Z bezpośredniego uaktualnienia, z zachowaniem danych i ustawień, skorzystać będą mogli użytkownicy Windows 7 oraz Windows Vista, w tym drugim przypadku co najmniej z dodatkiem Service Pack 1. Uaktualnienie do wersji podstawowej Windows 8 dostępne będzie tylko z edycji Starter, Home Basic i Home Premium. Ze wszystkich edycji, czyli także z Professional i Ultimate, możliwe będzie natomiast uaktualnienie do bogatszego Windows 8 Pro. Jak zwykle uaktualnienie wprost jest możliwe tylko przy zachowaniu tej samej architektury systemu (32- lub 64-bitowa) oraz wersji językowej. Jeśli więc będziemy chcieli wymienić 32-bitowy Windows 7 na 64-bitowy Windows 8, czeka nas instalacja od zera.

Jeśli nie spełniamy powyższych wymagań, to jeszcze nic straconego — choć nie będziemy mogli dokonać bezbolesnego uaktualnienia z zachowaniem ustawień i danych, to jednak wciąż możemy mieć prawo do zakupu Windows 8 w tańszej wersji typu upgrade. Licencja przewiduje bowiem, że z uaktualnienia mogą skorzystać także użytkownicy Windows XP. Będą oni musieli jednak zainstalować nowy system „na czysto”.

Przypomnijmy też, że Microsoft na początku czerwca uruchomił promocję na uaktualnienie do systemu Windows 8 Pro dla tych, którzy dzisiaj kupują nowy komputer z systemem Windows 7. W ramach tej oferty możliwy będzie zakup uaktualnienia za 69 złotych, gdy system pojawi się już w sprzedaży. Warto więc przed zakupem komputera z Windows 7 upewnić się, że będziemy mogli z tej promocji skorzystać. Akcja potrwa do 31 stycznia 2013 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)