Microsoft ulepsza pakiet Office, wprowadza rozszerzenie dla Google Chrome

Microsoft ulepsza pakiet Office, wprowadza rozszerzenie dla Google Chrome
Redakcja

30.10.2015 10:23, aktual.: 30.10.2015 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft bardzo promuje swoją nową przeglądarkę Edge i aktywnie ją rozwija, czego przykładem jest ostatnia kompilacja systemu Windows 10. Nie da się jednak ukryć, że koszulkę lidera dzierży projekt konkurencji, czyli Google Chrome. Firma postanowiła wykorzystać jedną z jej możliwości, aby promować własne usługi, właśnie tak narodziło się proste, ale przydatne rozszerzenie Office Online.

Na koniec października korporacja zdecydowała się pokazać kilka nowości. Dodatek przeznaczony dla najpopularniejszej przeglądarki świata jest tylko jedną z nich. Rozszerzenie znajdziemy już w Chrome Web Store i wbrew pozorom, nie jest to jedynie ikonka przekierowująca nas na strony Microsoftu. Po jej kliknięciu i zalogowaniu się zobaczymy listę ostatnio edytowanych dokumentów. W dowolnym momencie możemy także rozpocząć tworzenie nowego i wybrać aplikację webową, jaka nam do tego posłuży. Choć całość jest dostępna po angielsku, nikt nie powinien mieć żadnych problemów z obsługą tego rozszerzenia.

Obraz

Warto zaznaczyć, że domyślnie dodatek wysyła anonimowe dane służące do jego poprawy. Na szczęście ustawienia umożliwiają wyłączenie tej opcji. Gdy już przejdziemy do pakietu Office Online, zobaczymy kolejne nowości. Firma zintegrowała z jego składnikami swój komunikator Skype, nie musimy więc zostawiać w tle uruchomionej karty ze skrzynką Outlook. Rozmowy głosowe i wideo możemy wprowadzić z poziomu internetowych wersji Worda, Excela, PowerPointa, a także notatnika OneNote. Zmiany nie są jeszcze widoczne u wszystkich użytkowników, będą pojawiać się stopniowo także w listopadzie. Z czasem podobna integracja trafi także do desktopowych aplikacji z pakietu Office 2016.

Obraz

Microsoft chwali się także słuchaniem głosu użytkowników. Na podstawie ich opinii ulepszono panel nawigacyjny, dzięki czemu powinien lepiej sprawdzać się podczas pracy z dużymi dokumentami. Ulepszono także formatowanie w Excel Online i wprowadzono poprawki wydajności dla PowerPointa. Istotne zmiany pojawiły się w Office dla Androida, którego rozmiar został zredukowany o około 40%. Pakiet jest już zgodny z najnowszym Androidem 6.0 Marshmallow, a subskrybenci Office 365 mogą w przypadku mobilnego PowerPointa korzystać z opcji widoku dla prezentera. Zadowoleni powinni być także użytkownicy Maców, w przypadku wersji na tę platformę rozbudowano edytor Visual Basic.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)