Microsoft: Windows 10 to doskonały wybór dla biznesu

Microsoft: Windows 10 to doskonały wybór dla biznesu

Microsoft: Windows 10 to doskonały wybór dla biznesu
Redakcja
22.10.2015 13:29

W lipcu odbyła się premiera systemu Windows 10, z którym to wiele osób wiązało ogromne nadzieje. Dotyczy to nie tylko użytkowników domowych, ale przede wszystkim świata biznesu, który czeka na godnego następcę dla Windows 7. Ostatnie IP EXPO Europe 2015 było wydarzeniem, na którym korporacja przekonywała, że nadszedł najwyższy czas na zmianę systemu i podejścia.

Choć Windows 7 pojawił się na rynku ponad sześć lat temu, wciąż jest najpopularniejszym systemem na komputerach. Nie zdołał zmienić tego Windows 8, od którego wielu użytkowników odstraszył kafelkowy interfejs Modern UI. Nie zmieniły tego także jego późniejsze aktualizacje, włącznie z ogromną paczką 8.1. Choć wiele wykorzystanych w nim rozwiązań jest bardzo interesujących, nie argumentowały one kompletnej zmiany przyzwyczajeń, a także kosztów związanych z migracją. Kiedyś system trzeba będzie jednak zmienić, pomimo iż wsparcie dla Windows 7 wygasa dopiero w 2020 roku.

Obraz

Godnym następcą ma być Windows 10 – takie informacje na EXPO przekazali Robert Epstein i Steve Newby z Microsoftu. Według nich starszy system był bardzo dobry w dniu swojej premiery, ale przez te kilka lat świat się zmienił. Zmieniły się także oczekiwania i potrzeby użytkowników, co spowodowało, że zmianie ulegać musiał także sektor IT. Obecnie pracujemy nie tylko przy komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Tutaj odpowiednia na potrzeby firm ma być tryb Continuum: wszystkie niezbędne dane znajdują się na jednym urządzeniu, te dopasowuje się natomiast do warunków, w jakich pracuje, oferując albo interfejs dostosowany do dotyku, albo przeznaczony dla myszy i klawiatur.

Według pracowników korporacji około 30% kosztów działów wsparcia technicznego w wielu firmach pochodzi z konieczności resetowania haseł. I tutaj Windows 10 ma stanowić znaczną poprawę za sprawą nowych mechanizmów logowania i wsparcia dla biometrii. Czy dodatkowe opcje nie spowodują za to innych problemów? O tym dopiero się przekonamy. Istotne jest natomiast wprowadzenie Enterprise Data Protection (EDP). Modelu zabezpieczeń, który umożliwia oddzielenie danych biznesowych od prywatnych. Dzięki temu nie ma ryzyka, iż nieuważny pracownik przypadkowo umieści w np. sieci społecznościowej jakieś wrażliwe dane firmowe.

Do tego wszystkiego należy dodać wysoką kompatybilność wsteczną: według zapewnień pracowników firmy, z Windows 10 działa od 90 do nawet 95% oprogramowania, z którego korzysta się na starszych edycjach. Dzięki tym wszystkim zaletom możliwe jest wprowadzenie w firmach polityki BYOD, co ma stanowić ogromną zaletę i redukcję kosztów. Pytanie natomiast brzmi, jak odbije się to na wymaganiach dotyczących czasu pracy? Jedno urządzenie kusi, powoduje natomiast, że wiele spraw pracownicy będą ze sobą zabierać do domów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)