Microsoft wprowadza nowe opcje do Outlooka i pakietu Office Online

Microsoft wprowadza nowe opcje do Outlooka i pakietu Office Online
Redakcja

12.01.2015 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Darmowa usługa pocztowa Outlook.com oferowana przez Microsoft cały czas ewoluuje. Wprowadzane zmiany być może nie są tak spektakularne jak wdrożenie obsługi protokołu IMAP w 17 lat po starcie, ale są wprowadzane sukcesywnie i mogą cieszyć osoby, które aktywnie korzystają z wielu usług tej firmy. Ostatnie z nich wprowadzają jeszcze większą integrację skrzynki z chmurą OneDrive.

Serwis Neowin opublikował zrzuty, które przedstawiają nowe menu kontekstowe przeznaczone dla załączników otrzymywanych w poczcie elektronicznej. Jak na razie menu kontekstowe tego elementu niczym się nie wyróżniało, a nawet mogło wprowadzać pewien nieład: o ile bowiem przyciśnięcie prawego przycisku myszy np. na liście wiadomości otwiera menu wykonane specjalnie dla usługi Outlook, o tyle przy załącznikach było otwierane to dostępne w przeglądarce. Nowa wersja je zmienia, wprowadzając obok opcji podglądu online i pobierania także możliwość zapisania plików bezpośrednio w naszej chmurze OneDrive.

Obraz

Póki co opcja ta nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników (nam nie udało się uzyskać do niej dostępu), ale konta są sukcesywnie aktualizowane i pojawia się ona u coraz większej liczby osób. Sama integracja to bardzo dobre rozwiązanie, które w przypadku wielu spraw i pracy grupowej może znacznie ułatwić zapisywanie dokumentów: teoretycznie bardzo proste, a jednak dzięki niemu użytkownik nie musi pobierać pliku, przechodzić do OneDrive, a później go tam umieszczać. Rozwiązanie to jest od dawna dostępne w Gmailu, gdzie służy do zapisywania plików na dysk Google i sprawdza się dobrze. Coraz większe pojemności dysków internetowych zachęcają z kolei do umieszczenia w nich danych, w tym i załączników, aby nie stracić ich np. w wyniku omyłkowo usuniętej wiadomości.

Nie jest to jedyna zmiana, jaką przygotował dla nas Microsoft. Druga dotyczy webowego pakietu biurowego Office Online. Od dzisiaj dostępna jest w nim pełna integracja z tzw. Narratorem, którego można uruchomić w systemie Windows kombinacją klawiszy Windows + Enter, a który ma pomóc użytkownikom niewidomym i z wadami wzroku. Po jego aktywacji będziemy mogli usłyszeć informacje o znakach, opcjach formatujących, tabelach czy obrazkach użytych w dokumencie podczas poruszania się po nim za pomocą klawiszy strzałek i myszki. Niebawem ma być także dostępna opcja automatycznego czytania dokumentów, tak w Wordzie Online jak i webowej wersji notatnika OneNote.

Obraz

Inna zmiana to wprowadzenie do wyszukiwarki opcji reagowania na zapytania znajdujące się domyślnie we wstążce, z jakiej korzysta pakiet. Jeżeli chcemy np. zmienić orientację ekranu, nie musimy już szukać odpowiedniej opcji przeszukując wszystkie kategorie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „pozioma”, abyśmy w podpowiedziach otrzymali opcję zmiany orientacji ekranu na właśnie ten typ. Podobnie możemy postępować z innymi funkcjami, nawet takimi jak pogrubienie czy pochylenie aktualnie zaznaczonego tekstu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)