Microsoft wprowadza uczenie maszynowe i pakiet Delve do usługi Office 365

Microsoft wprowadza uczenie maszynowe i pakiet Delve do usługi Office 365

Microsoft wprowadza uczenie maszynowe i pakiet Delve do usługi Office 365
Redakcja
17.03.2015 16:01

Aplikacja Office Delve jest już dostępna w biznesowych pakietach Office 365 i staje się narzędziem jeszcze potężniejszym, które ułatwi wspólną pracę nad projektami. Satya Nadella, prezes Microsoftu, poświęcił mu dużo czasu podczas konferencji Convergence 2015. Możliwości programu wyglądają bardzo ciekawie, choć jest on dostępny tylko dla niektórych klientów.

Wielu z naszych czytelników zapewne nawet nie wie, czym takim jest Delve. Śpieszymy więc z wytłumaczeniem. Jest to webowa aplikacja przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników biznesowych korzystających z Office 365. Pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie informacji w ramach tego pakietu. W praktyce oznacza to efektywniejszą współpracę przy projektach, łatwiejsze udostępnianie dokumentów, a także dostosowywanie całego systemu do konkretnego użytkownika. W pewien sposób przypomina to sieć społecznością, rzecz jednak w tym, że treści są w niej tworzona automatycznie w oparciu o badanie naszego zachowania.

350132809039636417

Projekt całymi garściami czerpie z aktualnych rozwiązań Big Data i uczenia maszynowego. Analizuje to co robimy, analizuje to, czego potrzebujemy przy aktualnie wykonywanych zadaniach i prezentuje najważniejsze informacje w formie kart. Przypomina przy tym wszystkim interfejs sieci Google+, ale jest stworzony do innych zastosowań. To asystent, który pozwala tworzyć osobiste tablice zadań, a następnie dodawać do nich wyświetlane karty. Dzięki Delve dowiemy się także nieco o efektach pracy naszych współpracowników jeszcze zanim ich spotkamy. Jest to centralne miejsce skupiające wszystkie najważniejsze informacje i zdejmujące z nas konieczność uruchamiania wielu różnych aplikacji w poszukiwaniu danej informacji a Microsoft chwali się, że jego możliwości będą jeszcze sukcesywnie zwiększane.

Usługa łączy w sobie dane z m.in. SharePoint, OneDrive for Business, Office 365 Video i Yammera. Użytkownicy widzą w niej jedynie te treści, do których mają dostęp wyznaczony przez administratorów. Nie ma więc obawy o to, że poprzez automatycznie tworzoną sieć dojdzie do przekazania wrażliwych danych nieuprawnionej osobie. Delve jest dostępny dla subskrybentów Office 365 w planach subskrypcyjnych E1-E4. W niedługim czasie będzie dostępny także w pakietach Business Essentials i Business Premium.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)