Microsoft wydaje Outlook Web Access na Androida dla użytkowników Office 365. Tym razem nie zapomina o bezpieczeństwie

Microsoft wydaje Outlook Web Access na Androida dla użytkowników Office 365. Tym razem nie zapomina o bezpieczeństwie

Microsoft wydaje Outlook Web Access na Androida dla użytkowników Office 365. Tym razem nie zapomina o bezpieczeństwie
Redakcja
12.06.2014 20:02, aktualizacja: 14.06.2014 14:57

Microsoft, pomimo że aktywnie rozwija własny system mobilny, zdecydowanie stara się dostarczyć własne aplikacje także na konkurencyjne rozwiązania, liczy się bowiem cały ekosystem, a nie tylko sprzęt. Raz wychodzi to lepiej, raz gorzej, o czym mogli przekonać się jakiś czas temu użytkownicy aplikacji do obsługi kont Outlook – okazało się, że nie jest ona zbyt bezpieczna. Teraz firma postanowiła wydać dla użytkowników biznesowych oddzielną aplikację o nazwie Outlook Web Access. Tym razem wydaje się nie popełniać tych samych błędów.

Obraz

Aplikacja Outlook Web Access jest klientem skrzynki pocztowej w ramach biznesowej wersji usługi Microsoft Office 365, próba skonfigurowania w niej zwykłego konta Outlook zakończy się niepowodzeniem. Podstawowe zadanie aplikacji to obsługa poczty elektronicznej. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do konta, może przeglądać wiadomości i foldery. Wiadomości są wyświetlane w widoku wątkowym, możliwe jest ich przenoszenie, edycja, usuwanie i flagowanie. Aplikacja udostępnia również wyszukiwarkę, dzięki której możliwe jest szybkie odnalezienie interesującej frazy. OWA oprócz poczty synchronizuje także wszystkie kontakty zapisane na koncie, nie wymaga do tego ręcznego konfigurowania usługi Exchange ActiveSync. Użytkownik może także przeglądać kalendarze z zapisanymi wydarzeniami i spotkaniami, także te współdzielone z innymi osobami.

Jako, że aplikacja integruje się z np. mapami Bing, pozwala na szybkie wyszukiwanie adresu i lokalizacji za ich pośrednictwem. Dla bezpieczeństwa oprogramowanie jest chronione kodem bezpieczeństwa (PIN) ustalanym przez użytkownika. Dane są przechowywane w zabezpieczonej formie i możliwe do zdalnego wykasowania, bez wpływania na inne dane przechowywane w pamięci urządzenia. Aktualnie Outlook Web Access znajduje się w fazie beta (mówi o tym dopisek pre-release przy nazwie aplikacji), mogą więc występować problemy podczas korzystania z niej. Nie oferuje ona również interfejsu w języku polskim, do działania wymaga posiadania konta pocztowego w ramach biznesowej edycji Office 365.

Do tej pory konta tego typu można było konfigurować przy użyciu wbudowanego w system klienta poczty, oczywiście o ile obsługiwał on pocztę typu Exchange. W ten sam sposób można korzystać z bezpłatnych kont typu z Outlook. Rozwiązanie to jest lepsze niż wykorzystanie IMAP (nie mówiąc już w ogóle o protokole POP), ponieważ pozwala na synchronizowanie wszystkich danych, a nie samej poczty. Oczywiście konta tworzone w ramach biznesowej odmiany Office 365 mają znacznie większe możliwości, najprawdopodobniej z czasem aplikacja będzie w stanie w pełni je wykorzystać. Outlook Web Access dla Androida znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Uprzedzamy jednak, że aplikacja do działania wymaga najnowszej wersji systemu, Androida 4.4 KitKat. Instalacja może być również niemożliwa na urządzeniach brandowanych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)