Microsoft wydał 200 mln USD, by ulepszyć mobilnego Outlooka

Microsoft wydał 200 mln USD, by ulepszyć mobilnego Outlooka

Microsoft wydał 200 mln USD, by ulepszyć mobilnego Outlooka
Paweł Piskurewicz
02.12.2014 13:19, aktualizacja: 02.12.2014 15:00

Microsoft coraz mocniej inwestuje w aplikacje mobilne. Nie tylko tworzy projekty takie jak Microsoft Garage, ale też przejmuje inne dobrze rokujące aplikacje. Wczoraj poinformował o przejęciu znanego z iOS i Androida programu Acompli. Inwestycja ma pomóc między innymi w dalszym rozwoju mobilnego Outlooka.

Acompli to specyficzny klient poczty. Łączy ze sobą nasze maile, pliki w chmurze oraz kalendarz. Ma nam ułatwić zarządzanie czasem i wiadomościami. Aplikacja wspiera tylko wybrane konta pocztowe, wśród nich znajdziemy: Microsoft Exchange, Office 365, Google Apps, Gmail, iCloud, Yahoo, Outlook.com oraz Dropbox. Po co Microsoftowi taka aplikacja? Powodów jest kilka.

Acompli Email App: Product Tour

Po pierwsze Microsoft do tej pory nie posiada swojej oficjalnej aplikacji dla systemu iOS. Wprawdzie sam system współpracuje świetnie z pocztą, kontaktami, zadaniami i kalendarzem Outlook, ale własna aplikacja daje dodatkowe możliwości integracji z usługami. Jest też OWA, ale to rozwiązanie skierowane do biznesu.Po drugie już obecne aplikacje Outlook na Windows Phone oraz Outlook i OWA dla Androida są co najwyżej przeciętne, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na nie przez pryzmat dynamicznie rozwijającej się konkurencji.

350128607135688641

Po trzecie Acompli bardzo dobrze wpisuje się w nową, multiplatformową i bardziej otwartą politykę firmy. Już teraz aplikacja jest dostępna na iOS i Androida, dodatkowo współpracuje z popularnymi kontami i usługami konkurencji (Yahoo, Google, Dropbox). Nie bez znaczenia jest też fakt, że obecne programy i usługi Microsoftu podchodzą do poczty w bardzo tradycyjny sposób. Nie wchodząc w dyskusję o tym jakie rozwiązania są lepsze, coraz większą popularnością cieszą się programy wspierające metody inbox zero czy też GTD. Przejmując Acompli Microsoft nie tylko wzbogacił się o taką aplikację, ale także zespół ludzi, którym bliska jest sama idea.

Zapewne na pierwsze widoczne efekty przejęcie przyjdzie nam jeszcze poczekać. W oficjalnym komunikacie autorzy Acompli zagwarantowali, że przejęcie nie oznacza zaprzestania wsparcia. Aplikacja w dalszym ciągu będzie rozwijana w normalnym trybie. Nic nie wspomniano o wersji dla systemu Windows Phone i Windows 8.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)