Microsoft wydał 200 mln USD, by ulepszyć mobilnego Outlooka

Microsoft wydał 200 mln USD, by ulepszyć mobilnego Outlooka02.12.2014 13:19
Microsoft wydał 200 mln USD, by ulepszyć mobilnego Outlooka
Paweł Piskurewicz

Microsoft coraz mocniej inwestuje w aplikacje mobilne. Nie tylko tworzy projekty takie jak Microsoft Garage, ale też przejmuje inne dobrze rokujące aplikacje. Wczoraj poinformował o przejęciu znanego z iOS i Androida programu Acompli. Inwestycja ma pomóc między innymi w dalszym rozwoju mobilnego Outlooka.

Acompli to specyficzny klient poczty. Łączy ze sobą nasze maile, pliki w chmurze oraz kalendarz. Ma nam ułatwić zarządzanie czasem i wiadomościami. Aplikacja wspiera tylko wybrane konta pocztowe, wśród nich znajdziemy: Microsoft Exchange, Office 365, Google Apps, Gmail, iCloud, Yahoo, Outlook.com oraz Dropbox. Po co Microsoftowi taka aplikacja? Powodów jest kilka.

Acompli Email App: Product Tour

Po pierwsze Microsoft do tej pory nie posiada swojej oficjalnej aplikacji dla systemu iOS. Wprawdzie sam system współpracuje świetnie z pocztą, kontaktami, zadaniami i kalendarzem Outlook, ale własna aplikacja daje dodatkowe możliwości integracji z usługami. Jest też OWA, ale to rozwiązanie skierowane do biznesu.Po drugie już obecne aplikacje Outlook na Windows Phone oraz Outlook i OWA dla Androida są co najwyżej przeciętne, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na nie przez pryzmat dynamicznie rozwijającej się konkurencji.

350128607135688641

Po trzecie Acompli bardzo dobrze wpisuje się w nową, multiplatformową i bardziej otwartą politykę firmy. Już teraz aplikacja jest dostępna na iOS i Androida, dodatkowo współpracuje z popularnymi kontami i usługami konkurencji (Yahoo, Google, Dropbox). Nie bez znaczenia jest też fakt, że obecne programy i usługi Microsoftu podchodzą do poczty w bardzo tradycyjny sposób. Nie wchodząc w dyskusję o tym jakie rozwiązania są lepsze, coraz większą popularnością cieszą się programy wspierające metody inbox zero czy też GTD. Przejmując Acompli Microsoft nie tylko wzbogacił się o taką aplikację, ale także zespół ludzi, którym bliska jest sama idea.

Zapewne na pierwsze widoczne efekty przejęcie przyjdzie nam jeszcze poczekać. W oficjalnym komunikacie autorzy Acompli zagwarantowali, że przejęcie nie oznacza zaprzestania wsparcia. Aplikacja w dalszym ciągu będzie rozwijana w normalnym trybie. Nic nie wspomniano o wersji dla systemu Windows Phone i Windows 8.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)