Microsoft wydał IE9 Platform Preview 6

Wojciech Cybulski

29.10.2010 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest już dostępna szósta odsłona Platform Preview przeglądarki internetowej Internet Explorer 9.

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić obsługę dodatkowych funkcji związanych ze standardem HTML5, w tym mechanizmu CSS3 2D Transforms odpowiedzialnego za manipulowanie elementami w przestrzeni 2D. Najnowsza odsłona IE9 cechuje się także wyższą wydajnością - szczególnie pod względem szybkości przetwarzania kodu JavaScript - oraz zmianami w precyzji wykonywanych obliczeń. Microsoft przygotował krótki film demonstracyjny, w którym prezentuje wydajność przeglądarki w kilku testach. Firma pochwaliła się również bardzo dużą popularnością Internet Explorera 9 Beta. Od debiutu, który miał miejsce 15 września, betę pobrano już 10 milionów razy.

Platform Preview 6 jest ostatnim wydaniem demonstracyjnym - obecnie Microsoft koncentruje się na pracach związanych z edycją Release Candidate, na której bazować będzie finalna wersja Internet Explorera 9. Firma nie ujawniła, kiedy gotowy IE9 zostanie wydany - prawdopodobnie stanie się to w marcu, podczas odbywającej się cyklicznie konferencji MIX. Microsoft ma nadzieję, że ta nowoczesna, szybka i zgodna ze standardami przeglądarka internetowa przełamie trwający od kilku lat trend spadkowy IE i przekona do siebie użytkowników korzystających z konkurencyjnych rozwiązań.

Internet Explorer 9 Platform Preview 6 można pobrać ze strony domowej projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)