Microsoft wydał IE9 Platform Preview 6

Microsoft wydał IE9 Platform Preview 629.10.2010 08:49
Wojciech Cybulski

Jest już dostępna szósta odsłona Platform Preview przeglądarki internetowej Internet Explorer 9.

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić obsługę dodatkowych funkcji związanych ze standardem HTML5, w tym mechanizmu CSS3 2D Transforms odpowiedzialnego za manipulowanie elementami w przestrzeni 2D. Najnowsza odsłona IE9 cechuje się także wyższą wydajnością - szczególnie pod względem szybkości przetwarzania kodu JavaScript - oraz zmianami w precyzji wykonywanych obliczeń. Microsoft przygotował krótki film demonstracyjny, w którym prezentuje wydajność przeglądarki w kilku testach. Firma pochwaliła się również bardzo dużą popularnością Internet Explorera 9 Beta. Od debiutu, który miał miejsce 15 września, betę pobrano już 10 milionów razy.

Platform Preview 6 jest ostatnim wydaniem demonstracyjnym - obecnie Microsoft koncentruje się na pracach związanych z edycją Release Candidate, na której bazować będzie finalna wersja Internet Explorera 9. Firma nie ujawniła, kiedy gotowy IE9 zostanie wydany - prawdopodobnie stanie się to w marcu, podczas odbywającej się cyklicznie konferencji MIX. Microsoft ma nadzieję, że ta nowoczesna, szybka i zgodna ze standardami przeglądarka internetowa przełamie trwający od kilku lat trend spadkowy IE i przekona do siebie użytkowników korzystających z konkurencyjnych rozwiązań.

Internet Explorer 9 Platform Preview 6 można pobrać ze strony domowej projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)