Microsoft wyjaśnia opóźnienia w aktualizowaniu WP7

Microsoft wyjaśnia opóźnienia w aktualizowaniu WP7

Wojciech Cybulski
11.03.2011 10:43

Microsoft opublikował na swoim blogu oficjalny komentarz dotyczący procesu wydawania aktualizacji dla systemu Windows Phone 7.

Według nieoficjalnych informacji najnowsza aktualizacja dla WP7 miała zostać udostępniona 7 marca. Microsoft tłumaczy, że niewielkie opóźnienia w udostępnieniu aktualizacji są spowodowane rozbudowaną procedurą testową, której celem jest wychwycenie ewentualnych błędów i problemów w samym procesie aktualizacji. Firma chce bowiem uniknąć powtórki sytuacji z lutego, kiedy to niewielka część użytkowników miała problemy z poprawnym zainstalowaniem uaktualnienia. Microsoft zadeklarował, że najnowsza aktualizacja WP7 zostanie udostępniona w drugiej połowie marca. Wprowadzi ona do WP7 długo oczekiwaną funkcję kopiuj-wklej, poprawioną wyszukiwarkę dla sklepu z aplikacjami i szereg pomniejszych usprawnień.

Microsoft odniósł się także do spekulacji, jakoby poszczególni operatorzy komórkowi mogli na stałe blokować swoim klientom dostęp do aktualizacji. Okazuje się, że taka sytuacja nie może mieć miejsca, a operatorzy mogą jedynie zdecydować się na zbiorcze dostarczanie kilku aktualizacji, przez co trafiają one do abonentów nieco później. Ponadto Microsoft pochwalił się szybkim rozwojem sklepu z aplikacjami dla WP7 - obecnie w Microsoft Marketplace znajduje się już ponad 9000 pozycji. Firma cieszy się także z rosnącej liczby telefonów działających pod kontrolą Windows Phone 7 - w tym z wydanego niedawno HTC Arrive z fizyczną klawiaturą QWERTY.

Aktualizacja Nodo nie wyczerpuje listy nowości, które w tym roku trafią do WP7. W kolejnych uaktualnieniach użytkownicy otrzymają nową przeglądarkę internetową, integrację z Twitterem i rozszerzone funkcje biurowe. Ponadto wprowadzona zostanie możliwość wykorzystania telefonu jako dodatkowe kontrolera dla Xbox 360. Szczegółowa lista nowości została ujawniona podczas targów Mobile World Congress.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)