Microsoft zanotował straty pierwszy raz w historii

Microsoft zanotował straty pierwszy raz w historii

20.07.2012 10:10

Microsoft opublikował raport finansowy za zakończony właśnie kwartał. Firma zanotowała w okresie kwiecień-czerwiec pierwszą kwartalną stratę od debiutu giełdowego w 1986 roku.

Microsoft wyraźnie nie radzi sobie na rynku usług internetowych. Jego największe internetowe inwestycje okazują się niewypałem. Kupno za ponad 6 miliardów dolarów firmy aQuantive miało wprowadzić firmę z Redmond do świata reklamy w Internecie, ale nie przyniosło żadnych zysków. Obecnie aQuantive jest bezwartościowy, a jego odpis jest odpowiedzialny za część strat w tym kwartale.

Firma zanotowała w zakończonym właśnie kwartale 429 milionów dolarów straty. Wygląda to szczególnie kiepsko w zestawieniu z 5,87 miliardami zysku w tym samym kwartale ubiegłego roku. Niezależnie od zaksięgowania strat, Microsoft cieszy się dochodem wysokości 18,06 miliarda dolarów mimo wzrostu kosztów operacyjnych o 60%. Względem analogicznego kwartału ubiegłego roku zanotował więc skok o 4%, ujawnienie czego spowodowało wzrost wartości akcji o 1,6%.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)