Microsoft zmienia OneDrive'a. Wśród nowości "zapisywanie na później"

OneDrive otrzyma 3 nowości, fot. Oskar Ziomek
OneDrive otrzyma 3 nowości, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

11.12.2019 10:33

Microsoft zapowiedział zmiany, które już wkrótce trafią do OneDrive'a. Jak się okazuje, w listopadzie na tapecie twórców pojawiły się trzy nowości, a wśród nich "zapisywanie na później", które może się przydać szczególnie osobom przechowującym w chmurze dużo plików w wielu katalogach.

O szczegółach można przeczytać na forum społeczności, gdzie Ankita Kirti z Microsoftu opisuje krótko elementy, nad którymi od listopada pracują programiści. Pierwsza nowość to "zapisywanie na później", czyli innymi słowy możliwość tworzenia zakładek i kolekcji plików z OneDrive'a i SharePointa. Dzięki temu można później szybko je znaleźć, bez konieczności ponownego przeszukiwania folderów.

Zapisywanie plików na później w OneDrive, źródło: Microsoft.
Zapisywanie plików na później w OneDrive, źródło: Microsoft.

Druga ciekawa nowość, która już teraz trafia do użytkowników, to opcja "żądania plików". Pozwala stworzyć link, po otrzymaniu którego adresat będzie mógł wgrać do chmury pliki, bez konieczności logowania i posiadania konta. Zmiany w OneDrivie dotyczą także języka wyświetlania stron i wiadomości, który będzie dostosowywany do preferencji danego odbiorcy.

OneDrive to bez wątpienia chętnie wykorzystywana usługa Microsoftu, która swój sukces zawdzięcza między innymi integracji z Windows 10. Niedawno aplikacja na Androida przekroczyła miliard pobrań ze Sklepu Play.

OneDrive'a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)