Microsoft zmienia regulamin swoich usług

03.09.2012 15:58

W nowym regulaminie użytkowania usług Microsoftu, widać kilka ciekawych zmian. Po pierwsze, zmienią się nazwy niektórych komponentów, a po drugie regulamin zbliża się do tego, który akceptujemy przed korzystaniem z usług Google'a.

Zmiany nazw obejmują „Windows Mail Desktop” zamiast „Windows Live Mail” i „Windows Writer” zamiast „Windows Live Writer”. Zmiany nazw przypominają te przeprowadzone na potrzeby wydania Windows Essentials. Nazwę Windows Live Mail nosiły w historii dwie usługi (przez pewien czas tak nazywał się Hotmail, obecnie znany jako Outlook.com), a firma z prostego nazewnictwa produktów nie słynie, ale idzie ku lepszemu i miejmy nadzieję, że niedługo nie będzie wątpliwości. Brak Windows Live Messengera (wcześniej MSN Messengera) na tej liście według niektórych jest znakiem, że komunikator może zostać „wchłonięty” przez Skype. Regulamin z tą zmianą obowiązywać będzie od 27 września.

Obraz

Druga modyfikacja, która wejdzie w życie 19 października, jest nieco bardziej alarmująca, gdyż modyfikuje warunki ochrony prywatności. Nowa polityka firmy pozwala jej na uzyskanie dostępu do danych użytkowników przechowywanych na jej serwerach w celu świadczenia, ochrony i poprawy produktów i usług Microsoftu. Oznacza to, że aby poprawić wyniki wyszukiwania Binga dla konkretnego użytkownika algorytmy mogą „zajrzeć” do skrzynki pocztowej na Outlook.com lub na jego SkyDrive. Ma to, według Microsoftu, zapewnić głęboką integrację wszystkich usług świadczonych w ramach jednego konta. Poprzedni regulamin zapewniał firmie dostęp do naszych danych jedynie w stopniu niezbędnym do świadczenia usług.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)