Microsoft zrzuca marynarkę i zostaje artystą. Satya Nadella na #MicrosoftEvent

Strona głównaMicrosoft zrzuca marynarkę i zostaje artystą. Satya Nadella na #MicrosoftEvent
26.10.2016 18:18
Microsoft zrzuca marynarkę i zostaje artystą. Satya Nadella na #MicrosoftEvent

Po nowościach w Windowsie, jakie przyniesie do Windowsa 10 wiosenna aktualizacja, nowym, lepszym Surface Booku i7 i w końcu premierze totalnej, jaką jest Surface Studio, przyszedł czas na wystąpienie szefa szefów w Microsofcie, Satyi Nadelli.

bELBoCzp

Wnioski, zarówno z całej konferencji, jak i słów samego Nadelli są jasne: Microsoft skupi się na twórcach, artystach. Niezależnie od przyjętych środków wyrazu, zarówno Windows, jak i same urządzenia, mają de facto same stać się środkiem wyrazu. Nowa filozofia jest zatem wyraźnym odejściem od Microsoftu biurowego, korporacyjnego, kojarzonego z pakietem Office, i podąża w stronę umysłów bardziej niezależnych. Mowa tutaj o rynku konsumenckim, w przypadku segmentu biznesowego wystarczy powiedzieć jedno słowo: Azure.

Czy oprócz cyfrowej deski kreślarskiej, jaką rzeczywiście jest Surface Studio, oznacza to dla Microsoftu cokolwiek więcej niż kolejne zabiegi marketingowe? Nadella mówi otwarcie o demokratyzacji dostępu do AR i VR dzięki nowym niedrogim urządzeniom, zaś grafikę 3D i 2D z nowym Paintem będą mogły tworzyć nawet dzieci.

350190392454768577

Niezależnie od tego, jak długo Satya mówiłby o powszechności dostępu i demokratyzacji, wciąż będzie mówił o urządzeniach, których wartość oscyluje wokół kwoty 3 tys. dolarów. Zakładanie zatem, że w ciągu najbliższych miesięcy projekty szkolne dzieci będą realizować na Surface'ach, jest wciąż mocno optymistyczne. Nawet w Stanach.

bELBoCzr

Oprócz trafiania do najmłodszych, Microsoft chce jeszcze zdobyć z rozmachem wielkim jak Surface Studio branżę kreatywną, utrzymując, że należy do niej każdy. Branżę, która przez lata zdominowana została w zasadzie całkowicie przez Apple. A na odpowiedź z Cupertiono na zaprezentowane nowości nie trzeba będzie czekać długo – nowy sprzęt z jabłkiem zobaczymy już jutro. Zapraszamy do śledzenia z nami tego wydarzenia na łamach dobrychprogramów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELBoCAn