Międzynarodowy Dzień Muzeów z Google StreetView i Google Art Project

Międzynarodowy Dzień Muzeów z Google StreetView i Google Art Project

17.05.2013 14:39

Międzynarodowy Dzień Muzeów, który przypada na 18 maja, został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Muzeów w 1977 roku. W tym roku z tej okazji w wielu miastach Polski w sobotni wieczór będzie trwać Noc Muzeów i wiele innych, towarzyszących jej imprez. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, jeśli ktoś nie chce lub nie może jutro ruszyć się z domu, z pomocą przychodzi Google Art Project i Google StreetView.

Od kilku dni na Google+ na profilach Google Maps i Google Art Project pojawiają się informacje o najciekawszych muzeach z całego Świata, które można oglądać podczas wirtualnego spaceru, które można znaleźć również pod tagiem #museumview.

Obraz

Przejdźmy do konkretów. Google proponuje między innymi wycieczki do: Muzeum Dziedzictwa Narodowego w Petersburgu (StreetView), atralijskiego Muzeum Narodowego w Canberze (StreetView), Muzeum Reina Sofia w Madrycie, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku (StreetView), Muzeum Narodowym Iraku w Bagdadzieczy Musée d'Orsay w Paryżu (StreetView). Jeśli nie chcemy opuszczać kraju, na Google Art Project można obejrzeć kolekcje Muzeum Sztuki w Łodzi i Pałacu w Wilanowie.

Wrocławiaków może zainteresować opisywany przez nas w ubiegłym roku pokaz wideomappingu. Zaplanowane zostały 4 pokazy co godzinę (od 20:00 do północy).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)