Miesiąc z projektorami Sony we wrocławskim salonie SpaceOne

Miesiąc z projektorami Sony we wrocławskim salonie SpaceOne

10.09.2014 11:41, aktual.: 10.09.2014 14:24

Jeśli ktoś właśnie wybiera projektor do salonu, powinien wybrać się do wrocławskiego salonu SpaceOne. Dziś ruszają tam Dni otwarte z projektorami Sony.

W salonie będzie można zobaczyć w akcji projektory z różnych półek cenowych i o różnych możliwościach. Będzie można poznać szczegóły eksploatacyjne, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie technik wykorzystanych w tego typu urządzeniach i samodzielnie przetestować funkcje urządzeń marki Sony. Będzie więc można sprawdzić działanie Motionflow (dodawanie dodatkowych klatek w dynamicznych scenach), Bright Cinema (zachowanie koloru i kontrastu nawet w jasnym środowisku), Iris3 (optymalizacja kontrastu lokalnego bez pogarszania odwzorowania barw), tryb 3D czy dynamiczne sterowanie lampą.

Prezentowane będą między innymi projektory VPL-VW500ES – urządzenia z wysokiej półki, wyświetlające obraz o rozdzielczości 4K (4096 × 2160) i współczynnikiem kontrastu 200 000:1. Projektor jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej od 60 do 300 cali, zmiana ostrości i sterowanie osią obiektywu odbywa się dzięki elektrycznym silnikom. Za projekcję odpowiedzialny jest panel SXRD, źródłem światła jest lampa wysokociśnieniowa o mocy 265 W. Natężenie światła wynosi 1700 lm. Ważący 14 kg projektor ma możliwość przetwarzania obrazu z niższych rozdzielczości do 4K oraz wyświetlania obrazu 3D.

Obraz

Bardziej przystępnym modelem, jaki będzie można obejrzeć we Wrocławiu, jest VPL-HW55ES – popularny projektor do kina domowego, wyświetlający obraz Full HD. Urządzenie może wyświetlać obraz o przekątnej od 40 do 300 cali i kontraście dynamicznym (współczynnik 120 000:1). Światło o natężeniu 1700 lm emituje lampa wysokociśnieniowa o mocy 200 W, maksymalny pobór mocy może dojść do 300 W. Na nim również obejrzymy filmy w 3D.

VPL-HW40ES to nowy i relatywnie tani projektor do kina domowego, który charakteryzuje cicha praca (szum akustyczny na poziomie 21 dB) i szeroki, jak na tę klasę urządzenia, zakres regulacji położenia rzucanego obrazu (+/- 71°). Urządzenie wyświetla obraz Full HD, także 3D, o przekątnej od 40 do 300 cali.

Obraz

Projektory można oglądać od dziś przez najbliższy miesiąc w salonie SpaceOne przy ulicy Krakowskiej we Wrocławiu. Portal dobreprogramy.pl objął akcję patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)